رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-08-19 12:48
تنظیم اندازه قلم

پ

1:03
کد خبر: 145383

برگزاری کارگاه آموزشی سایبری در دانشگاه سلمان فارسی

کارگاه آموزشی سایبری درجمع دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی شیراز با هدف آشنایی کاربران با آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی برگزار شد . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: ستوانیکم امیر سبزلون کارشناس پلیس فتا استان فارس در راستای آشنایی کاربران با آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی با حضور درجمع دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی شیراز گفت: رشد روزافزون فناوری‌های نوین و تجهیزات هوشمند، هر قشری را خواسته یا ناخواسته به فضای مجازی سوق داده است، بنابراین اگر کاربران سطح آگاهی و اطلاعات خود را در این حوزه‌ها افزایش دهند مانع از سوء‌استفاده افراد سودجو می‌شوند.

این مقام انتظامی گفت: سهل انگاری‌، بی‌توجهی به حفاظت از حریم خصوصی، اعتماد بی‌جا،‌ عدم آگاهی و رعایت نکردن نکات امنیتی توسط کاربران هنگام استفاده از اینترنت می‌تواند مجرمان را در رسیدن به اهداف شوم خود کمک کند.

وی در ادامه گفت: بیشتر افرادی که در فضای مجازی مورد سوء استفاده و کلاهبرداری قرار می‌گیرند کاربرانی هستند که به نحوی آشنایی با مخاطرات و چالش های فضای مجازی ندارند و در استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حریم خصوصی و ملاحظات امنیتی این فضا را لحاظ نمی‌کنند.

ستوانیکم سبزلون با اشاره به قابلیت سایت پلیس فتا، آن را پل ارتباطی با شهروندان خواند و گفت: پلیس فتا از همه‌ی شهروندان عزیز درخواست می‌نماید در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، یا با شماره تلفن ۲۱۸۲۷۸۰۱-۰۷۱ گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط