رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-08-20 09:43
تنظیم اندازه قلم

پ

1:22
کد خبر: 145398

70 درصد جرایم اینترنتی ، کلاهبرداری مالی و برداشت های غیر مجاز است

رئیس پلیس فتا استان کرمان با اشاره به افزایش بیش از 96 درصد جرایم اینترنتی از ابتدای سال جاری تا کنون ، اظهار داشت : در همین مدت بیش از 70 درصد آنها مربوط به جرایم حوزه مالی و اقتصادی شامل کلاهبرداری های اینترنتی و برداشت های غیر مجاز به روش های مختلف می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌: سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا کرمان در تشریح این خبر گفت: بیش از 70 درصد پرونده‌های موجود در این پلیس را جرایم مالی تشکیل داده است که مهمترین روش کلاه‌برداران سایبری از طریق تبلیغ اپلیکیشن هایی تحت عنوان ثبت نام یارانه و کارت سوخت ،ویرایش عکس، خرید فیلم، شارژ ارزان قیمت، دوست یابی، کاور گوشی، ماهواره جیبی و... در تارنماهای اینترنتی خصوصا شبکه های اجتماعی صورت گرفته است.

وی در خصوص این نوع کلاهبرداری ها گفت: کاربران پس از مواجه با این تبلیغات جهت استفاده از خدمات این اپلیکیشن اقدام به نصب این برنامه می کنند که در زمان نصب به جهت فعال سازی این برنامه می بایست یک مبلغ ناچیزی در حد هزار تومان را پرداخت کنند که در زمان پرداخت به درگاه پرداخت جعلی هدایت شده، پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی این اطلاعات برای کلاهبردار ارسال و کلاهبردار هم در یک فرصت مناسب اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب این افراد می کند .

یادگار نژاد به شهروندان توصیه کرد:  به هر تبلیغی در فضای مجازی اعتماد نکرده و بر روی هر لینکی کلیک نکنند.در زمان استفاده از درگاه های بانکی ضمن توجه به اصالت درگاه بانکی مورد نظر از صفحه کلید مجازی استفاده کنند و اپلیکیشن های خود را حتما از منایع معتبر دانلود نمایند تا در دام کلاهبرداران سایبری قرار نگیرند.

این مقام مسئول بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند ، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط