رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 145402

گرداننده کانال همسریابی با قرار وثیقه 600 میلیونی روانه زندان شد

رئیس پلیس فتا شهرستان قروه از شناسایی و دستگیری عامل گرداننده کانال تلگرامی همسر یابی در شبکه اجتماعی تلگرام با 20 هزار عضو خبر داد و گفت :متهم با صدور قرار وثیقه 600 میلیون ریالی روانه زندان شد.
 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرگرد فروزانی رئیس پلیس فتا شهرستان قروه از توابع استان کردستان با اعلام این خبر گرفت :در پی رصد کارشناسان پلیس فتا در فضای مجازی، کانالی به‌عنوان همسریابی اقدام به فعالیت و کلاه‌برداری از مردم می‌کرد، شناسایی شد.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه روند رسیدگی به پرونده مشخص شد که گرداننده کانال مذکور برای انجام فعالیت خود اقدام به اخذ مبالغی از اعضا می‌کرد که با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری در سریع‌ترین زمان ممکن ادمین کانال که پسری جوان بود مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.

سرگرد فروزانی ادامه داد:در بررسی منزل متهم دستگیرشده تعداد چند عدد گوشی هوشمند، دو عدد کیس رایانه و تعداد 12 عدد کارت‌بانکی که جهت دریافت مبالغ از آن‌ها استفاده‌شده بود کشف گردید. در بازجویی‌های اولیه متهم دستگیرشده لب به اعتراف گشوده و عنوان داشت ادمین کانال مذکور بوده و تصاویر را از روی پروفایل در گروه‌های تلگرامی یا ارسالی توسط اعضا جمع‌آوری کرده و پول‌های که از طریق کانال به دست می‌آورده به کارت‌های بانکی که به اسم بردارش بوده واریز می کرده است و اسم کانال را تغییر نام داده‌ام.

این مقام مسئول در خصوص جریان رسیدگی به پرونده گفت: پرونده متشکله در بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قروه در حال رسیدگی می‌باشد و با صدور قرار وثیقه 600 میلیون ریالی روانه زندان شد.

رئیس پلیس فتا شهرستان قروه به شهروندان توصیه کرد: افراد به‌هیچ‌عنوان عکس‌های شخصی و خصوصی خود را در فضای مجازی منتشر نکنند چراکه بسیاری از سودجویان این عکس‌ها را برداشته و در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی مختلف به‌عناوین‌مختلف مورد سوءاستفاده قرار می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند. 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط