رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23
کد خبر: 145403

تهدید به انتشار تصاویر شخصی نتیجه اعتماد بی‌جا

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از کشف یک پرونده انتشار تصاویر شخصی در نتیجه اعتماد بی‌جا خبر داد و گفت: به هیچ عنوان اطلاعات و تصاویر شخصی خود را در اختیار افراد غیر و حتی دوستان و آشنایان خود قرار ندهید. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد باقر سلگی فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از توابع همدان اظهار داشت :خانمی ضمن مراجعه به پلیس فتا شهرستان ملایرعنوان کرد شخصی ناشناس به واسطه شبکه اجتماعی تلگرام چند تصویر شخصی و خصوصی من را برایم ارسال و درخواستهای نامتعارف از بنده دارد و در همین خصوص من را تهدید به انتشار تصاویر شخصی‌ام کرده است، با توجه به حساسیت موضوع و در خطر بودن آبروی این شهروند پرونده بطور ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی وی را دستگیر کردند، ادامه داد: متهم که از آشنایان همسر شاکی بود در بازجویی‌های فنی انجام شده و  پس از مواجه با ادله و مدارک موجود اعتراف نمود که تصاویر شخص شاکی را، از گوشی خواهر خود برداشته و در پی آن اقدام به سواستفاده از تصاویر و تهدید شاکی کرده است.

سرهنگ سلگی در ادامه بیان کرد: پلیس فتا با افرادی که اقدام به رفتارهای مجرمانه در فضای مجازی و سوء‌استفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی افراد می‌کنند به شدت برابر قانون برخورد کرده و تحویل دستگاه قضایی خواهند شد.

این مقام مسئول به شهروندان توصیه کرد: از ذخیر و نگهداری تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی بر روی گوشی تلفن همراه خوداری نمایند و به هیچ عنوان اطلاعات و تصاویر شخصی خود را در اختیار افراد غیر و حتی دوستان و آشنایان خود قرار ندهند . 

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر از عموم مردم خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی، آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا www.cyberpolice.ir  بخش فوریت‌های سایبری و گزارش مردمی، اطلاع رسانی کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط