رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:18
کد خبر: 145411

دستگیری عامل هتک حیثیت در اینستاگرام

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه از شناسایی و دستگیری عامل هتک حیثیت در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت: کاربران فضای مجازی باید عصبانیت و خشم خود را کنترل کرده و از توهین و اهانت در فضای مجازی بپرهیزند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی کریمی رییس پلیس فتا استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت خانمی مبنی بر اینکه اشخاصی ناشناس با چندین اکانت مختلف از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ارسال مطالب توهین‌آمیز و فحاشی علیه وی نموده و این موضوع باعث هتک حیثیت و برهم خوردم آرامش روانی وی شده است، لذا موضوع پرونده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: کارشناسان این پلیس پس از بررسی‌های به عمل آمده دریافتند کلیه اکانت های توهین کننده جعلی بوده و تماماً به یک فرد تعلق دارد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس فتا متهم را که یک خانم بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی احضارکردند ، بیان داشت :وی پس از مواجهه با دلایل و مستندات اقرار کرد مدتی پیش با آقایی آشنا و قصد ازدواج داشتم که این آقا پس از آشنایی با شاکیه از ازدواج با من صرف نظر نموده و زندگی مرا خراب کرده است و من نیز به دلیل ناراحتی و عصبانیت دست به این کار زده‌ام.

سرهنگ کریمی توصیه کرد: فضای مجازی محلی برای خالی کردن عصبانیت و انتقام گرفتن نیست، کاربران این فضا باید بدانند برابر قانون هرگونه توهین و اهانت به دیگران جرم محسوب می شود و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد ؛ لذا توصیه می کنیم در هنگام عصبانیت و ناراحتی دست به اقدامات عجولانه نزنید.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه تاکید کرد: کاربران می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط