رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:12
کد خبر: 145417

هشدار پلیس فتا به والدین در خصوص انتخاب بازی‌های رایانه‌ای

رئیس پلیس فتا استان فارس به والدین در خصوص انتخاب بازی‌های رایانه‌ای هشدار داد وگفت : از خرید بازی‌های رایانه‌ای که موجب ترس در کودکان، ایجاد رفتارهای پرخاشگرانه و یا رفتارهایی که متناقض با فرهنگ ایرانی و اسلامی می‌شود خودداری کنید.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: بیشتر بازی‌های رایانه‌ای به علت ترویج خشونت، حمله و کشتار، موجب آسیب رسیدن به ارزش‌ها و اخلاق فرد می‌شود و بر خلاقیت افراد تاثیر می‌گذارد، گاهی اوقات دیده می‌شود اینگونه بازی‌ها آن قدر بر روح و روان فرد تأثیر منفی می‌گذارد که جبران آن امکان پذیر نخواهد بود. 

وی ادامه داد: بعضی از بازی‌های رایانه‌ای به شکل هدفمند و برای آسیب رساندن به جسم، روح و روان و به طور کلی شخصیت مخاطبین طراحی شده است و باید در این خصوص هوشیارانه عمل کرد.

این مقام انتظامی گفت: از پیامدهای منفی بازی‌های رایانه‌ای نامناسب می‌توان: به درگیری فیزیکی، پایین آمدن آستانه تحمل، گوش نکردن به حرف های والدین، گفتار و رفتار ناپسند اشاره کرد.

وی افزود: والدین زمانی که می‌خواهند برای فرزند خود یک بازی رایانه‌ای خریداری نمایند، باید دقت داشته باشند که بازی را برحسب نیازهای واقعی فرزندشان انتخاب نمایند و بازی رایانه‌ای باید متناسب با رده سنی فرزندشان باشد.

رئیس پلیس فتا فارس بیان داشت : والدین می‌بایست از خرید بازی‌های رایانه‌ای که موجب ترس در کودکان، ایجاد رفتارهای پرخاشگرانه و یا رفتارهایی که متناقض با فرهنگ ایرانی و اسلامی می‌شود خودداری کنند.

سرهنگ سلیمانی به سایت پلیس فتا اشاره کرد و خاطر نشان کرد: سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir  منشاء انتشار اخبار حوادث و هشدارهاى آموزشى پلیس فتا است و هموطنان میتوانند گزارشات مردمى خود را به کارشناسان سایت پلیس فتا اعلام کنند . 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط