رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:01
کد خبر: 145419

استراق سمع با هدف سرقت اطلاعات کارت بانکی

فرمانده انتظامی شهرستان زابل از شناسایی عامل سرقت اینترنتی از حساب شهروند جوان زابلی خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:  سرهنگ احمد ثمره حسینی فرمانده انتظامی شهرستان زابل از توابع استان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز 28 میلیون ریال از حساب بانکی وی، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در روند بررسی پرونده توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد، مبلغ سرقت شده از حساب شاکی توسط متهم صرف خرید اینترنتی از طریق یکی از فروشگاه های اینترنتی کرده است.

سرهنگ ثمره حسینی تصریح کرد: در روند بررسی پرونده و با استفاده از انجام اقدامات فنی پلیس بعمل آمده، کارشناسان این پلیس توانستند متهم را که دوست شاکی بود شناسایی و او را دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان زابل ضمن اشاره به اعتراف متهم به برداشت وجه از حساب شاکی گفت: متهم 34 ساله که دوست شاکی بود با استراق سمع، اطلاعات بانکی شاکی را یادداشت و مورد سوء استفاده قرار داده که با اولین برداشت به دام پلیس فتا افتاد.

سرهنگ ثمره حسینی ازشهروندان خواست: اطلاعات بانکی خود را بر روی کارت ها یادداشت نکرده و در محیط های عمومی اطلاعات حساب خود را از طریق تلفن برای نزدیکان بیان نکنند، همچنین با هدف ارتقا امنیت حساب‌های بانکی خود به طور دوره‌ای رمز های بانکی خود را تغییر دهید.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط