رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۸-۲۱ ۰۹:۵۰
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۰۷
پلیس فتا غرب استان تهران گفت:

دستگیری کلاهبردار اینترنتی فروش لوازم آرایشی

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران خبر داد کلاهبردار فروش لوازم آرایشی بهداشتی، فعال در اینستاگرام، شناسایی و دستگیر شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ناجا؛ سرهنگ حاجعلی صالحی در تشریح این خبر گفت:  با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و ارائه شکایت خود بیان نمود؛ "چند روز پیش در صفحه اینستاگرام آگهی خرید لوازم آرایشی دیدم و طی تماس با شخص فروشنده و جلب اعتماد بنده، مبلغی را به عنوان بیعانه واریز کردم و ایشان بنده را در اینستاگرام بلاک و دیگر پاسخگو تماس هایم نبودند."
سرهنگ صالحی در ادامه گفت: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی و با بکار گیری ابزارهای پلیسی  در نهایت متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام محترم قضایی وی را در مخفیگاه خویش دستگیر کردند. 

رئیس پلیس فتا همچنین ادامه داد: متهم پس از روبرو شدن با مستندات و ادله دیجیتال استخراج شده، چاره‌ای جز اعتراف نداشت و بیان نمود: بنده با توجه به اینکه سرور اینستاگرام خارج از ایران می باشد تصور می کردم امکان شناسایی ام نمی باشد.
این مقام انتظامی تشریح کرد: پس از ثبت اظهارات متهم و تکمیل پرونده مقدماتی، متهم به همراه پرونده جهت ادامه مراحل قانونی به دادسرای رسیدگی به جرایم رایانه ای منتقل گردید.
سرهنگ صالحی در انتها با معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از کاربران درخواست کرد: از مطالب آموزشی این سایت استفاده کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک در قسمت ثبت گزارشات مردمی آن را ثبت و اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط