رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:42
کد خبر: 145423

حمله Ransomware شبکه میزبان SmarterASP.NET را فلج می‌کند

به‌تازگی حملات باج افزارهایی افزایش‌یافته است که ما آن را می‌شناسیم،و ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی وب چشم جدیدی برای مجرمان سایبری هستند.

اکنون پیشرو ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب برای ASP.net بانام SmarterASP.NET، آخرین قربانی یک حمله مهم باج افزاراست.
این شرکت پیش‌ازاین بیانیه‌ای را تأیید می‌کند که اخبار این حمله را تأیید می‌کندوتوضیح داده است که روز شنبه هکرها موفق به خطر انداختن شبکه آن شدندوپس‌ازآن تمام وب‌سایت‌های متعلق به 440،000 مشتری آن آفلاین شدند.

علاوه بر این تیم امنیتی فناوری اطلاعات این شرکت در تلاش برای رمزگشایی داده‌ها و پیاده‌سازی راه‌حل‌های امنیتی سخت‌تر برای جلوگیری از چنین حملاتی است.

این شرکت همچنین خاطرنشان کرد:به‌محض بازیابی سرورهای پایگاه داده آن،اکثر وب‌سایت‌ها به‌صورت آنلاین بازمی‌گردند.
لازم به ذکر است که وب‌سایت SmarterASP.NET همچنین تحت تأثیر این حمله قرار گرفت و در طول روز به‌صورت آفلاین باقی ماند اما روز یکشنبه دوباره آنلاین شد.

SmarterASP.NET در سراسر جهان مشهور است و این شرکت ادعا می‌کند که سه مرکز داده برتر جهان را اداره می‌کند و پشتیبانی "قابل‌اعتماد و انعطاف‌پذیر" را برای "عملیات اینترنتی مهم و مهم" ارائه می‌دهد.

بااین‌حال هنوز مشخص نیست که آیا این شرکت باج را به هکرها پرداخت کرده است یا از بازیابی پشتیبان برای بازیابی سرورها استفاده می‌کند. این حمله فقط یک هفته پس‌ازآن صورت گرفته است که شرکت ارتباطات راه دور و مدیریت ارتباط از راه دور فلوریدا مستقر در فلوریدا ConnectWise هشداری را منتشر کرد تا به مشتریان خود اطلاع دهد که نرم‌افزار آن در حال حاضر توسط هکرها برای نصب باج افزار استفاده می‌شود.

در سال 2017،شرکت میزبان وب کره جنوبی،نایان با حمله ransomware Erebus مواجه شد و در پایان با پرداخت 1،2 میلیون دلار به بیت کوین پرداخت.در ماه ژوئیه سال جاری،iNSYNQ ارائه‌دهنده میزبان ابری توسط باج افزار MegaCortex که کل عملکرد آن را مختل کرد،مورد اصابت قرار گرفت.

بنابراین،اگر از اینترنت به‌عنوان یک کاربر مشترک استفاده می‌کنید یا یک تجارت آنلاین به‌ویژه شرکت میزبان را اداره می‌کنید؛وقت آن رسیده است که خود و کارکنان خود را در مورد تهدید فزاینده باج افزار آموزش دهید.شما می‌توانید از این راهنما پیروی کنید تا بفهمید چگونه باج افزارکار می‌کند،چگونه کاربران غیرمجاز را هدف قرار می‌دهد و برای جلوگیری از آسیب رساندن به مشاغل شما چه‌کاری می‌توان انجام داد.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط