رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:41
کد خبر: 145424

اجاره باغ دربستی بهانه ای برای کلاهبرداری از شهروندان

جانشین پليس فتا اصفهان گفت: فردی که از شهروندان با شگرد درج آگهى دروغين اجاره باغ دربستی در سايت‌هاى تبليغاتی کلاهبرداری می‌کرد توسط افسران جوان پلیس فتا اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی شکر اللهی جانشین پلیس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه یکی از شهروندان با در دست داشتن مرجوعه قضایى به پلیس فتا استان و درخواست رسیدگى به شکوائیه خود مبنى بر کلاهبردارى مبلغ ده میلیون ریال در یکى از سایت‌هاى تبلیغاتی، پیگیرى موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکى در تحقیقات اولیه در خصوص نحوه کلاهبردارى صورت گرفته اظهار داشت: در یکى از سایت‌هاى تبلیغاتی به دنبال اجاره ویلا یا باغ بودم که پس از مشاهده یکى از آگهى‌ها و تماس با صاحب آگهی، مبلغ ده میلیون ریال جهت رزرو به حساب صاحب باغ واریز نموده در حالی که پس از آن شخص مورد نظر پاسخگو نبوده است.

سرهنگ شکراللهی خاطر نشان کرد:  با توجه به اظهارات شاکى و انجام تحقیقات فنى و پلیسى کارشناسان متهم را شناسایى و پس از هماهنگى قضایى دستگیر و به پلیس فتا منتقل نمودند.

وی با اشاره به اینکه: متهم در مواجهه با ادله و مستندات، جرم خود را پذیرفت و عنوان داشت که اجاره باغ دربستی بهانه ای برای کلاهبرداری از شهروندان و کسب درآمد بوده و تصاویر مربوطه را از طریق آگهی‌های مختلف فروش املاک به دست آورده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه رعایت چند نکته ساده می‌تواند از گرفتار شدن در دام این‌گونه کلاهبرداری‌ها جلوگیری نماید، گفت: برای اجاره و تنظیم قرارداد به دفاتر املاک و دارای مجوز مراجعه کنید همچنین قبل از مشاهده ملک و تنظیم قرارداد نیاز به پرداخت هیچ‌گونه وجهی تحت عنوان بیعانه و ... نیست و حتما در مقابل وجوه پرداختی خود رسید دریافت کنید.

جانشین پلیس فتا اصفهان در پایان به شهروندان توصیه کرد: همانطور که در قوانین سایت‌های تبلیغاتی ذکر شده است این سایت‌ها هرگونه انجام معامله را در بستر فیزیکى و بر عهده خریدار و فروشنده واگذار کرده‌اند، بنابراین شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط