رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-08-22 09:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:41
کد خبر: 145455

اخاذی 135 میلیون تومانی از مخاطبان مدیر کارخانه با هک اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی کلاهبرداری که با هک اینستاگرام یکی از مدیران کارخانه، اقدام به کلاهبرداری از مخاطبان شاکی کرده، خبر داد و گفت: همواره کلاهبرداران از عدم سواد رسانه ای و نبود امنیت در حوزه شبکه‌های اجتماعی کاربران سوءاستفاده کرده تا به اهداف شوم خود دست یابند. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ‌ ابوطالبی رئیس پلیس فتا یزد در تشریح این خبر گفت: یکی از مدیران کارخانه‌های استان با طرح شکایت از طریق مراجع قضایی با در دست داشتن شکوائیه‌ای به این پلیس مراجعه، درخواست خود را مبنى بر اینکه شخصی حساب کاربری اینستاگرامش را هک کرده و به تمامی مخاطبین اعم از فامیل، دوست و همکار پیام داده و به بهانه حضور در بیمارستان برای عمل فرزند و کسری پول از مخاطبان درخواست وجه کرده و در کل مبلغ 135 میلیون تومان اخاذی کرده است، را ارائه داد.

وی ادامه داد: قبل از آنکه حساب اینستاگرامی‌تان به خطر بیافتد به فکر امنیت آن باشید و با ارتقاء سطح سواد رسانه‌ای خود امنیت شبکه‌های اجتماعی خود را بالا برده تا سد راه کلاهبرداران گردد.

 سرهنگ ابوطالبی در توصیه به کاربران برای رمز‌گزاری در اکانت‌های خود‌، گفت: تأیید هویت دو عاملی به دلیل افزایش هرساله‌ی سرقت رمز عبور و هویت افراد، از اهمیت فراوانی برخوردار است، بنابراین کاربران عزیز باید نسبت به فعال کردن این گزینه در حساب‌های کاربری خود توجه بیشتری داشته باشند.

ابوطالبی ادامه داد: بسیاری از اپلیکیشن‌ها هنگام نصب، از شما اجازه دسترسی به اطلاعات برنامه‌های دیگر همانند دوربین، مخاطبین، نقشه یا حتی اینستاگرام را می‌خواهند و بدیهی است که هر قدر برنامه‌های بیشتری را برای این کار آزاد بگذارید، بیشتر در معرض خطر هک اینستاگرام هستید.

رئیس پلیس فتا استان یزد افزود:  رمز عبور خود را ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ قرار دهید. رمز عبور بالای ۱۶ کاراکتر قوی‌ترین پسوردها به حساب می آید توجه داشته باشید یک کلمه عبور ایده‌آل، حداقل از ۱۰ کاراکتر شامل اعداد، علامت‌ها و حروف بزرگ و کوچک تشکیل شده و کلمات عبوری همانند یک تا ۹ یا مثلاً ردیف اول حروف صفحه کلید، اولین گزینه‌هایی هستند که یک هکر حرفه‌ای برای نفوذ به اکانت از آن‌ها استفاده می‌کند. نکته مهم دیگر، عدم ارتباط کلمه عبور با شخص شما است. فراموش نکنیم هکرها، ما و عزیزانمان را زیر نظر دارند، اغلب نام دوستان، همسر یا فرزندان ما را می‌دانند و از آن برای هک اینستاگرام استفاده می‌کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط