رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۸-۲۲ ۱۳:۰۸
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۴۲

کلاهبرداری با ترفند فروش کود کشاورزی از طریق فضای مجازی

رئيس پليس فتا فرماندهي انتظامي استان زنجان از شناسايي و دستگيری شخصی که با ترفند فروش کود کشاورزی از کاربران و شهروندان کلاهبرداری می‌نمود خبر داد و گفت: این متهم با اجاره کارت‌های بانکی افراد دیگر و معرفی اطلاعات حساب بانکی آنها به قربانیان جهت واریز پول، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌نمود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم کارآگاه محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر افزود: در پی شکایت یکی از شهروندان زنجانی به‌هویت معلوم مبنی برکلاهبرداری از طریق یکی از سایت‌های تبلیغاتی، وی مدعی شد، از طریق آگهی درج شده در یکی از سایت‌های تبلیغاتی اقدام به خرید" کود کشاورزی" می‌نماید و پس از واریز پول به حساب فروشنده، گوشی خود را خاموش نموده و پاسخ‌گوی تماس‌های وی نشده است. لذا ضمن تشکیل پرونده، موضوع تا کشف و شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان کلاهبرداری در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی، با اقدامات فنی و شگرد خاص پلیسی متهم به هویت معلوم شناسایی و پس از هماهنگی قضایی، نسبت به جلب وی اقدام و کلیه ادله‌های دیجیتالی متهم توقیف و به پلیس فتا زنجان دلالت شد.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهم پرونده در بازجویی‌‌های اولیه، منکر هرگونه بزه ارتکابی شد ولی پس از مواجهه با مدارک و ادله موجود به بزه ارتکابی معترف و بیان داشت از طریق یکی از سایت‌های تبلیغاتی، با درج آگهی دورغین با ترفند فروش کود کشاورزی، پس از جلب اعتماد مشتریان مبالغی را تحت عنوان بیعانه از آنها دریافت می‌نمودم و پس از اخذ مبلغ فوق، تلفن همراه خود را خاموش می‌کردم.

سرهنگ آدینه لو در ادامه گفت: این متهم با اجاره کارت‌های بانکی افراد دیگر و معرفی آنها به قربانیان اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌نمود و بلافاصله با وجوه  اخذ شده  اقدام  به خرید ارز و طلا می‌نمود تا هیچ ردپایی از خود باقی نماند.

وی با بیان اینکه سایت‌های خرید و فروش محل کلاهبرداران افراد سودجو شده است گفت: شهروندان قبل از واریز هرگونه وجه و یا بیعانه حتماً کالا را رویت نمایند و مطمئن شوند که کالای خریداری شده وجود دارد و برای آنها ارسال خواهد شد.

رئیس پلیس فتا زنجان در پایان تاکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط