رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-08-23 09:08
تنظیم اندازه قلم

پ

1:06
کد خبر: 145491

کلاهبرداری پیامکی به بهانه توقیف خودرو

رئیس پلیس فتا استان مازندران گفت: در شگردی جدید مجرمان سایبری با ارسال پیامک برای دارندگان خودروها آنها را به سایت‌ها و درگاه‌های فیشینگ هدایت می‌کنند.

سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا در تشریح این خبر اعلام کرد: در این شگرد مجرمان سایبری با ارسال پیامکی با محتوایی مبنی بر اینکه خودرو شما به علت عدم رعایت شئونات اسلامی یا مزاحمت برای نوامیس مردم توقیف شده است، از شهروندان می‌خواهند وارد سایتی به نام ابلاغیه الکترونیکی با آدرس اینترنتی خاص شوند.
وی افزود: این سایت مانند سامانه خدمات الکترونیک قضائی شبیه‌سازی شده است و ابتدا جهت ورود به سایت کد ملی را از کاربر دریافت می‌کند.
این مقام انتظامی ادامه داد: سپس از کاربران می‌خواهند فیلترشکن تجهیزات شخصی خود را روشن نمایند و بابت هزینه اطلاع‌رسانی از طریق درگاه بانکی مبلغ 20000 ریال به حساب آن‌ها واریز کنند.
سرهنگ محمدنژاد گفت: با ورود کاربران به این درگاه بانکی که درگاه فیشینگ است اطلاعات بانکی آن‌ها به سرقت رفته و حساب بانکی آن‌ها خالی می‌شود.
رئیس پلیس فتا استان مازندران تأکید کرد: شهروندان به هیچ عنوان به این دست پیامک‌ها توجهی نکنند، چرا که بسیاری از این پیامک‌ها از سوی مجرمان سایبری با اهداف مجرمانه برای شهروندان ارسال می‌شود.
وی به روز نمودن آنتی‌ویروس‌های تجهیزات رایانه‌ای را یک ضرورت خواند و یادآور شد: حتماً هنگام پرداخت هرگونه وجهی از طریق درگاه‌های بانکی فیلترشکن خود را خاموش نمایند و دقت نمایند که درگاه بانکی مورد استفاده واقعی باشد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط