رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:12
تنظیم اندازه قلم

پ

1:28
کد خبر: 145496

شناسایی و دستگیری فیشینگ کار نوجوان

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی غرب استان تهران از دستگیری نوجوانی خبر داد که اقدام به جعل درگاه‌های بانکی می‌نمود. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ حاجعلی صالحی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا عنوان کرد: پیرو رصد و شناسایی یک درگاه بانکی جعلی فعال و متصل به یکی از سایت‌های اینترنتی با محتوای فریبکارانه مانند فروش شارژ ارزان‌قیمت، صیغه یاب، دوست یاب و ... توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی که موضوع در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتظامی این‌گونه تشریح کرد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی بر روی صفحه و درگاه موردنظر مشخص گردید که فردی با ایجاد یک درگاه بانکی (فیشینگ) جعلی و با استفاده از عناوینی مانند شارژ ارزان‌قیمت، صیغه یاب، دوست یاب و ...اطلاعات حساب مردم را اخذ و در فرصت مناسب اقدام به تخلیه حساب شهروندان می‌نماید که با اقدامات فنی و تخصصی توسط کارشناس اداره مبارزه با جرائم سایبری فرد مذکور شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ صالحی این‌گونه ادامه داد: با پایان تحقیقات کارشناسان پلیس فتا از متهم شناسایی‌شده مشخص گردید وی با طراحی سایت‌های متعدد فیشینگ، اقدام به برداشت و سوءاستفاده از حدود 400 عدد کارت‌بانکی نموده است.

Untitled-1-1.png

رئیس پلیس فتا بیان داشت: با توجه به اظهارات متهم و مستندات موجود، پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل گردید.  
سرهنگ صالحی همچنین به مردم هشدار داد: در حفظ و نگهداری اطلاعات حساب خود بخصوص کارت‌بانکی دقت لازم را داشته باشند و از سایت‌های معتبر دارای نماد اعتماد الکترونیک اقدام به خرید نمایند و فریب تبلیغات این‌چنینی را نخورند و در صورت مشاهده صفحات جعلی، در قسمت گزارش‌های مردمی سایت پلیس فتا درج نمایید.
سرهنگ حاجعلی صالحی در پایان سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکى www.cyberpolice.ir را منشأ انتشار اخبار حوادث و هشدارهاى آموزشى پلیس فتا اعلام و آمادگى کارشناسان متخصص و فنى به‌عنوان پشتیبان سایت را جهت دریافت گزارش‌ها مردمى و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران اعلام کرد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط