رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-08-23 17:14
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 145505

والدین فرزندان خود را در فضای مجازی تنها نگذارند

کارشناس پلیس فتا استان فارس ضمن حضور در جمع خانواده‌های محترم شیرازی گفت: همراهی والدین و فرزندان در فضای مجازی از مهم‌ترین عوامل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای فرزندان است.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: ستوانیکم امیر سبزلون کارشناس پلیس فتا استان فارس به مناسبت میلاد با سعادت نبی اکرم (ص) و امام صادق (ع) در مجتمع شهید فعال شیراز حضور پیدا کرد و گفت: شهروندان عزیز باید توجه داشته باشند که عکس‌ها و تصاویر‌های شخصی خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی و پست الکترونیکی برای افراد ناشناس ارسال نکنند.
این کارشناس سایبری با اشاره به غریبه بودن افراد در این فضا برای فرزندان ادامه داد: نوجوانان باید بدانند با کسانی که دراینترنت ارتباطات مجازی برقرار می‌کنند تماس تلفنی و قرار ملاقات حضوری نداشته باشند و هرگزبه افراد ناشناس اعتماد نکنند.
وی در خصوص اعتماد بی‌جا به افراد ناشناس ادامه داد و گفت: اعتماد بی جا کردن به افراد ناشناس در فضای مجازی باعث بروز مشکلات و آسیب‌های جبران ‌ناپذیری برای  فرد و اطرافیان فرد می‌شود.
این کارشناس سایبری جهت برقراری ارتباطات صمیمانه والدین و فرزندان افزود: والدین باید با فرزندان خود دوست باشند و با مقتضای زمان پیش بروند این دوستی باعث می‌شود تا در صورت  بروز هرگونه مشکل، فرزندان با خیال آسوده و بدون هرگونه ترس و واهمه  با والدین خود در خصوص مشکل و یا مشکلات پیش آمده صحبت کنند.
وی یادآور شد: به فرزندان تأکید کنید که برای اطلاعات فردی شخصی و خانوادگی ارزش قائل شوند و می‌بایست از نرم افزارهای ضد جاسوسی در اینترنت برای تجهیزات خود استفاده نمایند.
این کارشناس سایبری با اشاره به آدرس سایت پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با کاربران خواند و بیان داشت: پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط