رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:55
کد خبر: 145548

سوء استفاده مجرمان سایبری از سهمیه‌بندی بنزین و طرح معیشتی دولت

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: با توجه به شروع اجرای طرح حمایت معیشتی دولت و سهمیه‌بندی بنزین افراد سودجو و کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک، شهروندان را به سمت درگاه‌های جعلی و فیشینگ هدایت نموده و قصد کلاهبرداری از آنان را دارند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان در تشریح این موضوع گفت: از بیست‌وچهارم آبان ماه طرح سهمیه‌بندی بنزین با هدف ساماندهی به وضعیت سوخت کشور اجرا شد پس از اجرای طرح عده‌ای سودجو اقدام به ارسال پیامک‌‌هایی در خصوص «ثبت نام برای طرح معیشتی»، «ثبت نام سهمیه یا کارت سوخت»کرده و در آن با قرار دادن لینکی از کاربران می‌خواهند که وارد یک سامانه شوند در حالی که این سامانه و پیامک جعلی می‌باشد.

سرهنگ صادقی ادامه داد: با توجه به ارسال پیامک‌هایی به تلفن همراه برخی هموطنان با موضوع سهمیه‌بندی بنزین و معرفی سایت‌های غیرقانونی و جعلی برای سوءاستفاده از اطلاعات شخصی و بانکی، لازم است هموطنان در این باره هوشیاری کامل داشته باشند و از هر گونه ثبت‌نام، ارائه اطلاعات شخصی و بانکی و نیز پرداخت وجه از طریق وب‌سایت‌های اعلامی خودداری کنند.

این مقام سایبری بیان داشت: پلیس فتا با انجام اقدامات پیشگیرانه‌ موجب کاهش کلاهبرداری‌های پیامکی شده است اما بازهم پیامک‌هایی با موضوعات فریبده مربوط به سهمیه‌بندی بنزین و طرح معیشت دولت برای برخی از شهروندان ارسال می‌گردد. لذا کاربران حتما به هشدارهای پلیس و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این حوزه توجه کنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان به شهروندان هشدار داد: قطع یارانه، حمایت از سبد غذایی خانوار، ثبت نام برای دریافت کارت سوخت، ثبت نام سهام عدالت و غیره از نمونه‌های بارز پیامک‌های ارسال شده در ایام گذشته بوده است که متأسفانه تعدادی از شهروندان در دام مجرمان گرفتار شده اند و به خواسته‌های آنان تن داده و مورد سوء‌استفاده قرار گرفته‌اند لذا لازم و ضروری است شهروندان به اخبار و اطلاعات منتشر شده از طریق منابع نامعتبر توجه ننموده و اطلاعات مهم اعم از بانکی و یا شخصی و هویتی خود را برای منابع نامعتبر ارسال ننمایند.

سرهنگ صادقی با اشاره به اینکه افراد هشدار‌های پلیس را نسبت به این شکل از کلاهبرداری جدی گرفته و در صورت مشاهده چنین مواردی که تعداد آن‌ها کم هم نیست به پلیس فتا مراجعه کنند ، خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در میان بگذارند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط