رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-08-26 11:13
تنظیم اندازه قلم

پ

2:02
کد خبر: 145563

آسیب های فضای مجازی را با ارتقاء سواد رسانه ای کاهش دهیم

رئیس پلیس فتا کیش در خصوص راه های کاهش آسیب های فضای مجازی و رسانه ها اظهار داشت: بهترین راه برای کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از فضای مجازی و رسانه ها برای افراد جامعه بالا بردن سطح سواد رسانه ای افراد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ "محمدرضا رضایی" رئیس پلیس فتا کیش در جمع دانشجویان پردیس بین المللی دانشگاه صنعتی شریف کیش، تصریح کرد: امروزه زندگی ما تحت تأثیر رسانه ها، فناوری های اطلاعاتی و فضای مجازی قرار گرفته است این تأثیر به حدی در زندگی ما نفوذ پیدا نموده که ما حتی برای انجام ساده ترین کارهای روزمره خود به استفاده از تجهیزات هوشمند نیازمندیم.

وی ادامه داد : در این دوران، استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی و رسانه ها عمومی روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده و هم اکنون شبکه های اجتماعی مجازی تبدیل به یکی از پر استفاده ترین خدمات اینترنتی شده اند.

این مقام انتظامی افزود: شبکه های اجتماعی مجازی و رسانه علاوه بر بالا بردن سرعت تبادل اطلاعات، گاهاً مشکلات عدیده ای برای کشورها و جوامع مختلف به وجود می آورند که این مشکلات در سطح خانواده ها نیز کاملاً قابل مشاهده می باشد.

این مقام مسئول بیان داشت : امروزه فضای مجازی و رسانه ها تأثیر زیادی بر افکار مردم دارند که اگر افراد جامعه از سطح آگاهی و سواد رسانه ای پایینی برخوردار باشند ممکن است جامعه را در معرض خطرات گوناگونی قرار دهند، در کشورهای اروپایی سواد رسانه ای بعنوان یکی از دروس اصلی در مدارس و دانشگاه ها تدریس می شود که متأسفانه در کشور ما کمتر به این موضوع پرداخته می شود.

محمدرضا رضایی گفت : شما دانشجویان عزیر که جزیی از سربازان این مرز و بوم در سنگر علم و دانش می باشید، می بایست از افراد عادی جامعه از سطح سواد رسانه ای بالاتری بهره مند باشید که فریب هجمه های رسانه ای که به وسیله اخبار و اطلاعاتی که توسط افراد سود جو در قالب (برچسب زدن، تصدیق افراد، شایعه، دروغ بزرگ، پاره حقیقت گویی، حذف و سانسور حقیقت، ترور شخصیت ها در فضای مجازی و ... ) تهیه و در فضای مجازی انتشار پیدا می کند را نخورید.

رییس پلیس فتا کیش هشدارداد: دانشجویان گرامی به راحتی به اخباری که از طریق فضای مجازی انتشار پیدا می کند، اعتماد نکنید و تا از صحت خبر اطمینان حاصل نکرده اید از بازنشر آن خودداری کنید چرا که ممکن این اخبار جزیی از هجمه هایی گفته شده باشد.

وی با تأکید برخدمات رسانی پلیس فتا در حوزه های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی می توانند هرگونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش فوریت های سایبری به صورت آنلاین دربافت کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط