رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 145578

برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان "پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی "

کارشناس پلیس فتا استان قزوین ضمن حضور در کارگاه آشنایی با آسیب‌های فضای مجازی برای پرسنل شرکت شیشه قزوین، مهم‌ترین گام در پیشگیری از آسیب‌ها و خطرات فضای مجازی را ارتقاء دانش سایبری عنوان کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: ستوان علی نجفی کارشناس پلیس فتا استان قزوین با حضور در جمع  پرسنل شرکت شیشه قزوین، گفت: در حفظ نام کاربری و رمز عبور اینترنتی و رمز کارت‌های بانکی خود، نهایت دقت را انجام داده و برای پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، از ارائه این اطلاعات به سایر افراد به ویژه افشای آنها در فضای مجازی و شبکههای اجتماعی خودداری کنید.

وی ادامه داد : از پذیرش درخواست افراد ناشناس مبنی بر استفاده از کارت شما جهت انجام امور بانکی از قبیل کارت به کارت ،خرید شارژ و…در کنار دستگاه‌های عابر بانک به منظور جلوگیری از تولید رمز دوم اینترنتی، اکیدا خودداری کنید.

کارشناس پلیس فتا قزوین گفت: در مواجهه با کلاه‌ بردارانی که با استفاده از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی نظیر سایت‌های جعلی و ... با عناوین شارژ ارزان قیمت و سایر پیشنهادات وسوسه کننده ، درصدد سوء استفاده از اعتماد افراد و متقاعد کردن آنها به فاش کردن اطلاعات مالی هستند، مراقب و هوشیار باشید . 

وی در توصیه به افراد حاضر در کارگاه، به جهت پیشگیری از افشای اطلاعات حساب و کارت بانکی اعلام کرد: هرگز اطلاعات مهم حساب و کارت بانکی خود نظیر شماره 16 رقمی ، CVV2  ، تاریخ انقضا و رمز دوم اینترنتی را در صفحات نامعلوم و پیشنهاد شده وارد نکنید.

ستوان نجفی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه مدیریت و پرسنل آن شرکت به منظور برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های فضای مجازی درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک کلاه‌برداری سایبری و سایر موضوعات آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، گزارش کنید.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط