رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۱۱:۱۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۱۴
رئیس پلیس فتا کردستان :

کلاهبرداری با شگرد ثبت‌نام طرح های حمایتی دولت

رئیس پلیس فتا استان کردستان با توجه به اجرای طرح مصرف بهینه سوخت و طرح حمایتی معیشتی در خصوص پیامک و سایت‌های جعلی ثبت‌نام توسط مجرمین هشدار داد. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا استان کردستان در خصوص فعالیت افراد کلاه‌بردار با شروع طرح مصرف بهینه سوخت بنزین از سوی دولت هشدار داد و گفت: با توجه به ارسال پیامک‌هایی به تلفن همراه برخی هم‌وطنان با موضوع ثبت‌نام کارت سوخت و معرفی سایت‌های غیرقانونی و جعلی جهت سوء‌استفاده از اطلاعات شخصی و بانکی مردم، لازم است هم‌وطنان دراین‌باره هوشیاری کامل داشته و از هرگونه ثبت‌نام، ارائه اطلاعات شخصی و بانکی و نیز پرداخت وجه از طریق وب‌سایت‌های یادشده یا به افراد مراجعه‌کننده به درب منازل خودداری کنند.

این مقام انتظامی تاکید کرد :هزینه مصوب برای صدور کارت هوشمند سوخت، مبلغ ۱۰ هزار تومان است که به‌صورت حضوری، در دفاتر پلیس +۱۰ و یا هنگام تحویل کارت هوشمند سوخت توسط مأموران پست دریافت می‌شود و هیچ سایت یا شرکت دیگری مجوز قانونی ارائه این خدمات را ندارد.

سرهنگ دانش پور بیان داشت : طرح سبد حمایتی دولت تنها توسط دولت پرداخت می‌شود و هیچ‌گونه لینک،شماره پیامک یا سایتی در این مورد اعلام‌نشده است. بر این اساس هم‌وطنان هوشیار باشند و به‌هیچ‌عنوان به این‌گونه پیامک‌ها توجه نکرده و اعتماد نکنند تا در دام فریب افراد سودجو نیفتند.

رئیس پلیس فتا استان کردستان به شهروندان توصیه کرد:هرگونه اخبار مرتبط با اجرای طرح‌های یادشده را صرفاً از سوی خبرگزاری‌های رسمی ازجمله صداوسیما پیگیری و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی، آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا www.cyberpolice.ir&nbsp بخش فوریت‌های سایبری و گزارش مردمی، اطلاع‌رسانی کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط