رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:22
کد خبر: 145614

Flawبه مهاجمان اجازه می دهد تا از طریق دوربین اندرویدی از کاربران جاسوسی کنند

همین نقص به مهاجمان اجازه می‌دهد داده‌های GPS را استخراج کنند.

همین نقص به مهاجمان اجازه می‌دهد داده‌های GPS را استخراج کنند.

برنامه Facebook در نسخه‌های خاص iOS بدون اجازه کاربر از ویژگی دوربین استفاده می‌کند.اکنون،کشف‌شده است که یک آسیب‌پذیری در برنامه‌های دوربین Google و Samsung سامسونگ در Android باعث شده سایر برنامه‌ها به نقض حریم خصوصی کاربران بپردازند.
ظاهراً این شامل ضبط فیلم‌ها و استودیوهای تماس،گرفتن عکس و استخراج داده‌های GPS از داده‌های رسانه تلفن به‌طور غیرمجاز هنگام بارگذاری آن در یک سرور C&C است.علاوه بر این،هک‌های ظریف مانند خاموش کردن پرده دوربین نیز می‌تواند برای پنهان کردن هرگونه فعالیت پنهان قابل‌اجرا باشد.

برای درک چگونگی انجام این روند بدون اجازه کاربر،لازم به ذکر است که یک برنامه برای شرکت در هر یک از اقدامات فوق به مجوزهای زیر نیاز دارد:

android.permission.CAMERA ،
android.permission.RECORD_AUDIO ،
android.permission.ACCESS_FINE_LOCATION ،
android.permission.ACCESS_COARSE_LOCATION

بااین‌حال،در این مورد خاص،مشخص شد که صرفاً داشتن اجازه دسترسی به محل ذخیره تلفن،به برنامه‌ها امکان استفاده محدود از سایر ویژگی‌های دوربین را می‌دهد.درنتیجه،ازآنجاکه اکثر برنامه‌ها برای دستیابی به مجوزهای ذخیره‌سازی متکی هستند،این امر به تعداد زیادی از برنامه‌ها امکان سوءاستفاده از این آسیب‌پذیری را می‌دهد.

Checkmarx همچنین ویدئویی را برای نمایش چنین سوءاستفاده در Google Pixel 2 XL با کمک یک برنامه ساده آب‌وهوا جمع کرده است.
برای نتیجه‌گیری،کاربران می‌توانند اطمینان حاصل کنند که اگر Google می‌داند این آسیب‌پذیری را از طریق به‌روزرسانی فروشگاه Play برطرف کرده است و هم‌زمان به همه فروشندگان شریک وصله می‌دهد.

از طرف دیگر،شرکت‌ها می‌توانند به‌جای کمرنگ کردن هرگونه نقص در معرض سیستم خود،درس پاسخ دادن را به روشی صحیح برسانند درست مانند Google و Samsung.این نه‌تنها به شکوفایی اکوسیستم کمک می‌کند بلکه به کاربران کمک می‌کند تا نسبت به درک محدودیت‌های امنیتی که دستگاه‌های آن‌ها ممکن است،اقدامات احتیاطی کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط