رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-09-02 10:42
تنظیم اندازه قلم

پ

1:36
کد خبر: 145631

اعتیاد اینترنتی نوعی اختلال و بی‌ نظمی روانی است

کارشناس پلیس فتا استان کردستان ضمن برگزاری کارگاه آموزشی برای کارکنان استانداری، فضای مجازی را به‌عنوان جادوی عصر حاضربر شمرد و به شهروندان متذکر شد .:تیاد اینترنتی نوعی اختلال و بی‌ نظمی روانی است.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سروان بهزاد خادمی کارشناس پلیس فتا کردستان با حضور در جمع  پرسنل استانداری استان ، گفت: والدین باید تا حدودی به فناوری‌های روز دنیا مسلط باشند و آگاه باشند که تغییر در رفتار فرزندان به معنای ایجاد تغییر در طرز فکر آن‌هاست و هنگامی‌که بنیان فکری و شخصیت آن‌ها به‌صورت ناصحیح شکل گیرد، راه نفوذ دیگران به حریم خصوصی افراد و محیط امن خانواده باز می‌شود. 

این کارشناس انتظامی با استناد به پرونده‌های تشکیل‌شده در فتا استان به تأثیر روابط بین فرزندان و والدین ، تشویق به شرکت در فعالیت‌های خانوادگی و تقویت این‌گونه رفتارها توسط والدین ، گذراندن اوقات بیشتری با فرزندان در فضای بیرون از خانه به‌طوری‌که فرزندان ازنظر عاطفی، احساس کمبود نکنند و جهت جبران این کمبود به فضای مجازی پناه نبرند بسیار مهم است.

کارشناس پلیس فتا کردستان در ادامه کارگاه به معضل جدیدی به نام اعتیاد اینترنتی در نوجوانان و جوانان پرداخت و گفت:اعتیاد اینترنتی نوعی اختلال و بی‌نظمی روانی است و روش درمان آن نیز تشکیل گروه‌های خبری و گروه‌های بحث است؛ در این شکل از درمان، اعضای اختلالات روانی مرتبط به هم، نقش یک گروه حمایتی را بازی می‌کنند و با ارائه‌ پیشنهاد‌ها و روش‌های برخورد با آن از شدت اعتیاد اینترنتی می‌کاهند.

وی بیان کرد: فضای مجازی به‌عنوان جادوی عصر حاضر، یکی از ابزارهایی است که در آینده جوامع نقش مهمی را ایفا می‌کند و با توجه به تغییراتی که به‌صورت مداوم در آن ایجاد می‌شود باید مسیر درست استفاده از آن را نیز شناسایی کرد، لذا برای جلوگیری یا کاهش آسیب‌های اینترنتی باید به اقدامات پیشگیرانه‌ای مانند آگاهی‌بخشی به مردم از طریق رسانه‌های جمعی، آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان و تصویب قوانین مختلف مبارزه با جرائم اینترنتی نیز توجه کرد.

سروان خادمی ضمن تقدیر و تشکر از افراد شرکت‌کننده در این کارگاه آموزشی به حاضران گفت: در صورت مشاهده موارد مشکوک کلاه‌برداری سایبری و سایر موضوعات آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط