رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:52
کد خبر: 145658

کلاهبرداری با درج آگهی استخدام در سایت دیوار و شیپور

رئيس پليس فتا زنجان از شناسايي و دستگيری شخصی که با ترفند درج آگهی تبلیغاتی استخدام در شبکه‌های اجتماعی، سایت دیوار و شیپور از کاربران و شهروندان کلاهبرداری می‌ کرد، خبر داد .

ایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر اظهار داشت : در پی شکایت یکی از شهروندان زنجانی به‌هویت معلوم مبنی برکلاهبرداری، وی مدعی شد، از طریق آگهی مندرج در یکی از سایت‌های تبلیغاتی مبنی بر استخدام در یکی از شرکت‌ها، اقدام به واریز وجه به حساب شخصی به هویت معلوم نموده و پس از واریز مبلغ، آگهی دهنده گوشی خود را خاموش می‌نماید. لذا ضمن تشکیل پرونده، موضوع تا شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان کلاهبرداری در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی، با اقدامات فنی و شگرد خاص پلیسی متهم به هویت معلوم شناسایی و پس از هماهنگی قضایی، نسبت به جلب وی اقدام و کلیه ادله‌های دیجیتالی متهم توقیف و به پلیس فتا زنجان انتقال داده شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم پرونده در بازجویی‌‌های اولیه، منکر هرگونه بزه ارتکابی شد ولی پس از مواجهه با مدارک و ادله موجود به بزه ارتکابی اعتراف کرد و گفت از طریق یکی از سایت‌های تبلیغاتی، با درج آگهی دورغین با ترفند استخدام در شرکتی، پس از جلب اعتماد قربانیان مبالغی را تحت عنوان بیعانه از آنها دریافت می‌نمودم و پس از واریز به حساب، تلفن همراه خود را خاموش می‌کردم.

وی گفت: شهروندان توجه داشته باشند هرگونه گزینش در شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی با شرایط و ضوابط خاص و بر اساس نیازمندی شغلی اداره مربوطه صورت می‌گیرد و اغلب این سازمان‌ها از طریق فراخوان‌های عمومی و یا آگهی در سایت‌های خبری معتبر، نشریات و ...اقدام به جذب نیروی کاری مورد نیاز خود می‌کنند و نیازی به واسطه و دلال برای پرداخت پول برای استخدام نیست.

سرهنگ آدینه لو با بیان اینکه این قبیل افراد با روش های مذکور و ترفندهای مختلف پس از جلب اعتماد قربانیان مبالغی را هر چند جزئی کلاهبرداری می‌ کنند، افزود: همشهریان و کاربران در صورت مواجهه با چنین تبلیغاتی قبل از واریز هرگونه وجه ضمن بررسی آدرس و مجوز شرکت استخدام کننده و حتماً از صحت و سقم این گونه آگهی‌ها اطمینان حاصل کنند.

رئیس پلیس فتا زنجان تاکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس 110 یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط