رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
۱۳۹۸-۰۹-۰۷ ۰۹:۵۹
تنظیم اندازه قلم

پ

۱:۳۴

انتقام جویی در اینستاگرام با انتشار تصاویر خصوصی

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری فرد انتشاردهنده تصاویر خصوصی در فضای مجازی به انگیزه انتقام‌جویی خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر گفت: پس از ارجاع یک فقره پرونده با موضوع انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: شاکیه در اظهارات خود بیان داشت که مدتی است صفحه‌ای با نام وی در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام توسط فردی ناشناس ایجاد، که تمام تصاویر شخصی و خانوادگی‌ شاکیه را در آن  منتشر و در همان صفحه شماره تماس وی را درج و عناوین غیر اخلاقی نیز به ایشان نسبت داده بودند که این امر باعث هتک حیثیت و ناراحتی و سلب آسایش شاکیه و خانواده‌اش شده بود.

وی ادامه داد: کارشناسان سایبری پلیس فتا پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی، توانستند فرد انتشاردهنده را مورد شناسایی قرار دهند و با حکم قضایی در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر کنند.

سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: متهم دستگیرشده ابتدا در بازجویی‌های اولیه و فنی مأموران پلیس قصد انکار جرم خود را داشت که پس از مشاهده مدارک مستدل و غیرقابل‌انکار، ضمن اقرار به عملش بیان کرد از مدتی قبل با شاکیه به قصد ازدواج ارتباط داشتم ولیکن وی بدون دلیل خاصی ارتباطش را با من قطع کرد و دیگر جوابگوی تماس‌هایم نبود و من نیز به‌ قصد انتقام‌جویی صفحه‌ای در اینستاگرام برای وی ایجاد نمودم و تمام تصاویری که از شاکیه داشتم را منتشر کردم.

رئیس پلیس فتا فارس با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد، بیان داشت : شهروندان در نظر داشته باشند انتقام‌جویی عمل پسندیده‌ای نیست و در فضای مجازی مجازات قانونی به همراه دارد لذا به‌هیچ‌وجه در فضای مجازی به دنبال انتقام‌جویی و تهدید و اخاذی نباشید چراکه هویت‌های گمنام در فضای مجازی قابل‌شناسایی و تعقیب می‌باشد.

سرهنگ حشمت سلیمانی گفت: شهروندان میتوانند جهت مطالعه هشدارهای سایبری به سایت پلیس فتا به آدرس  www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط