رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 145726

سرقت اطلاعات کارت بانکی با شگرد فروش فیلم و سریال

رئيس اداره تشخیص و پیشگیری پليس فتا اصفهان گفت: فردي كه با شگرد فروش و دانلود فیلم در شبکه‌های اجتماعی اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان و برداشت از حساب آن‌ها می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد رضا حسن زاده رئیس اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: با ارائه مرجوعه قضائی چهار نفر مالباخته مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آن‌ها توسط فردی ناشناس، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکیان اظهار داشتند پس از مشاهده تبلیغات مربوط به فیلم و سریال با عضویت در کانال تلگرامی آگهی دهنده اقدام به خرید لینک دانلود و پرداخت 10 هزار ریال کردند که پس از آن نه تنها هیچگونه لینکی دریافت نکردند حتی موجودی حساب آنها نیز بصورت غیر مجاز برداشت شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: تحقیقات توسط کارشناسان این پلیس آغاز و با بررسی‌های علمی و فنی انجام گرفته نهایتا متهم شناسایی و دستگیر شد و در این رابطه پرونده تکمیل و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ حسن زاده به شهروندان توصیه کرد: افراد سود جو اقدام به ایجاد کانال و صفحات تبلیغاتی با موضوعات جذاب و اغوا کننده می کنند و از کاربران فضای مجازی درخواست دارند برای دریافت کالا یا خدمات با پرداخت مبالغ اندک به آدرسی که جعلی است و خودشان طراحی کرده اند مراجعه کنند که در واقع کاربر را به درگاه جعلی پرداخت (فیشینگ) هدایت و اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنها می کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط