رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:00
کد خبر: 145744

دریافت رمز یکبار مصرف شگرد جدید کلاهبرداران سایبری

رییس پلیس‌ فتا گیلان به شهروندان هشدار داد : در صورت ارسال پیامک رسمی جهت فعالسازی رمز یکبار مصرف از سوی بانک‌ها شهروندان به سایت بانک مذکور مراجعه  کنند تا در دام سارقان اطلاعات بانکی نیفتند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ ایرج پورمستمند رئیس پلیس فتا گیلان در تشریح این خبر گفت: برخی از افراد سودجو و فرصت طلب از طریق سامانه های مختلف اقدام به ارسال پیامک هایی با عناوین دریافت رمز یکبارمصرف به مشترکان تلفن همراه از آنها درخواست ارسال اطلاعات شخصی بانکی دارند. متأسفانه برخی از افراد به علت حسن اعتماد بیش از حد در دام این کلاهبرداران گرفتار شده و مبالغی را از دست می دهند.

رییس پلیس فتا گیلان ادامه داد: شهروندان در صورت دریافت پیامک‌های مشکوک و تماس‌های تلفنی،با مراجعه به سایت یا تماس تلفنی با سایر شماره‌های رسمی بانک‌ها از صحت موضوع  مطلع شده و فریب پیام‌ها و تماس‌های این چنینی را نخورند.

وی برای فعال سازی رمز یکبار مصرف افزود: در صورت ارسال پیامک رسمی جهت فعالسازی رمز یکبار مصرف از سوی بانک‌ها شهروندان به سایت بانک مذکور مراجعه  کنند تا در دام سارقان اطلاعات بانکی نیفتند. 

این مقام مسئول از عموم مردم خواست: سعی کنید که رمز دوم حساب بانکی خود را حذف و از رمز دوم یکبار مصرف استفاده نمایند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط