رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-09-10 11:30
تنظیم اندازه قلم

پ

1:25
کد خبر: 145746

اعتماد به همکلاسی منجر به تهدید در فضای مجازی شد

رئیس پلیس فتا کردستان از کشف یک پرونده انتشار تصاویر شخصی در نتیجه اعتماد بی‌جا خبر داد و گفت: به هیچ عنوان اطلاعات و تصاویر شخصی خود را در فضای مجازی در اختیار افراد غیر و حتی دوستان و آشنایان خود قرار ندهید. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دانش پور رئیس پلیس فتا کردستان اظهار داشت :خانمی جوانی با مراجعه به پلیس فتا عنوان کرد شخصی ناشناس به واسطه شبکه اجتماعی اینستاگرام ضمن ارسال چند تصویر شخصی و خصوصی درخواستهای نامتعارف از بنده دارد و در همین خصوص من را تهدید به انتشار تصاویر شخصی‌ام کرده است، با توجه به حساسیت موضوع و در خطر بودن آبروی وی پرونده بطور ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا کردستان قرار گرفت.

سرهنگ دانش پور با اشاره به اینکه کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی وی را دستگیر کردند، ادامه داد: متهم در بازجویی‌های فنی انجام شده و  پس از مواجه با ادله و مدارک موجود اعتراف کرد که تصاویر شخص شاکی را، از گوشی خواهرش که از دوستان و همکلاس های وی بوده برداشته و در پی آن اقدام به سواستفاده از تصاویر و تهدید شاکی کرده است.

وی افزود: انتشار و تهدید در فضای مجازی جرم بوده و پلیس فتا با افرادی که اقدام به رفتارهای مجرمانه در فضای مجازی و سوء‌استفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی افراد می‌کنند به شدت برابر قانون برخورد کرده و تحویل دستگاه قضایی خواهند شد.

این مقام مسئول به شهروندان توصیه کرد: از ذخیر و نگهداری تصاویر و فیلم‌های شخصی و خانوادگی بر روی گوشی تلفن همراه خوداری نمایند و به هیچ عنوان اطلاعات و تصاویر شخصی خود را در اختیار افراد غیر و حتی دوستان و آشنایان خود قرار ندهند . 

رئیس پلیس فتا استان کردستان از عموم مردم خواست:در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی، آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا www.cyberpolice.ir  بخش فوریت‌های سایبری و گزارش مردمی، اطلاع رسانی کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط