رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-09-10 12:53
تنظیم اندازه قلم

پ

1:02
کد خبر: 145753

کلاهبرداری از شهروندان به بهانه فروش بلیط چارتری هواپیما

رئيس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پليس فتا اصفهان گفت: فردی كه با درج آگهی فروش ويژه بليط چارتری هواپیما در سایت دیوار از شهروندان كلاهبرداری می‌كرد، شناسايی و دستگير شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد رضا حسن زاده رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی در سایت دیوار مبلغ 10 میلیون ریال بابت فروش بلیط چارتری هواپیما از وی کلاهبرداری کرده است بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت: شاکی با مشاهده آگهی فروش بلیط چارتری هواپیما به مقصد مشهد مقدس با تخفیف ویژه به مناسبت شهادت امام رضا (ع) روبرو شده و جهت خرید وجه آن را بحساب شخص مربوطه واریز کرده است در حالی که هیچ بلیطی دریافت نکرده و فروشنده نیز پاسخگوی تماس وی نبوده است.

سرهنگ دوم حسن زاده افزود: با بررسی‌های فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی توصیه کرد: شهروندان برای خرید بلیت به دفاتر هواپیمایی مراجعه کنند و از خرید بلیت از سایت های واسطه گر و شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند، همچنین برخی تبلیغات که در فضای مجازی با عناوین بلیط لحظه آخری، چارتری، تخفیف دار و... منتشر می‌شود، به‌ منظور کلاهبرداری از افراد است و تهیه بلیط صرفا توسط شرکت‌های هواپیمایی و نمایندگان فروش این شرکت‌ها انجام شود.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط