رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-09-11 09:15
تنظیم اندازه قلم

پ

1:38
کد خبر: 145770

آموزش کارکنان سازمان‌ها، خط‌مقدم دفاع سایبری

رئیس پلیس فتا استان سمنان با اشاره به اینکه آموزش کارکنان سازمان‌ها، خط‌ مقدم دفاع سایبری است ، اظهار داشت: امروزه امنیت اطلاعات در سیستم‌های رایانه‌ای به عنوان یکی از مسائل مهم مطرح است و می‌بایست به مقوله امنیت اطلاعات به طور جدی نگاه کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان درتشریح این موضوع اظهار داشت : به دلیل افزایش بی‌رویه حملات سایبری، شرکت‌ها نیاز به تقویت قوای دفاعی خود در مقابله با این حملات را دارند، اگر یک شرکت در معرض حمله سایبری و سرقت داده‌ها قرار گیرد، عواقب بسیار سنگین و جبران‌ناپذیری برای شرکت و کارکنان آن به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: درجدیدترین اقدام مجرمان سایبری با سوء استفاده از سامانه‌های پیامکی اقدام به ارسال پیامک‌های کلاهبردارانه برای شهروندان کردند که می‌طلبد مسئولین فناوری اطلاعات سازمان‌ها و ادارات دولتی در خصوص افزایش سطح امنیت سیستم‌های در اختیار اقدام نموده و نسبت به رفع آسیب‌پذیری‌های سامانه‌های در اختیار تلاش کنند.

این مقام سایبری گفت: با توجه به سوء استفاده کلاهبرداران از بسترهای ارتباطی و فناوری اطلاعات، مشترکان تلفن همراه درصورت دریافت هرگونه پیامک بر بستر تلفن همراه یا پست در شبکه‌های اجتماعی یا لینک‌های اینترنتی ناشناس مبنی بر ارائه سرویس خاص، توجه ننموده و از اعتماد به اینگونه پیام‌ها خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا سمنان بیان داشت: مسئولان فناوری اطلاعات در ادارات دولتی و سازمان‌ها باید برای تبادل اطلاعات در شبکه از رمزنگاری استفاده نموده و با ارائه آموزش مستمر کارمندان، در راستای تهدیدات فضای مجازی آنها را نسبت به عواقب هرگونه نشت اطلاعات آگاه نموده و در نهایت با بروز رسانی مستمر نرم‌افزارهای خود مانع نفوذ مجرمان سایبری گردند.

سرهنگ صادقی افزود :درحالیکه پیشی گرفتن از حملات سایبری و عملیات خرابکارانه در فضای سایبری به نظر غیرممکن می‌آید، اما با آموزش‌های به‌روز، دریافت گواهینامه‌های معتبر و تجهیزات پیشرفته، آموزش‌های صحیح و ابزارهای مناسب، متخصصان آی‌تی قادر به مدیریت سرورها و غلبه بر چالش‌های امنیتی داده‌ها خواهند بود.

این مقام مسئول توصیه کرد:هموطنان می‌توانند آخرین و بروز‌ترین آموزش‌های لازم در راستای استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir دریافت کنند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا گزینه تماس با ما بخش مرکز فوریت‌های سایبری اعلام نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط