رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 145781

دستگیری عامل انتشار عکس‌های خصوصی در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از کشف یک پرونده انتشارعکس‌های خصوصی خبر داد و گفت : متهم همسر سابق شاکی پرونده می‌باشد وانگیزه خود از این اقدام را اختلافات شخصی وانتقام‌جویی عنوان کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرگرد"یوسف شاکری" رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با اعلام جزئیات این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام شکایتی مبنی بر اینکه فردی در فضای مجازی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی من و خواهرم کرده بلافاصله مراتب در دستور کار مأموران قرار گرفت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مأموران بلافاصله با بررسی اظهارات شاکی و همچنین رصد لحظه‌ای شبکه‌های مجازی موفق شدند فرد نشر کننده را شناسایی کنند، افزود:با هماهنگی مقام قضائی مأموران به محل اختفای این فرد اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر و به مقرانتظامی انتقال کردند.

سرگرد شاکری ادامه داد: در بازجویی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد متهم همسر سابق شاکی پرونده می‌باشد وانگیزه خود از این اقدام را اختلافات شخصی وانتقام‌جویی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه نهایتاً متهم بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد، تأکید کرد: کاربران گرامی در فضای سایبر از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی خودداری کنند و در تعامل با دیگران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی رعایت احترام به حریم خصوصی افراد را نیز همواره مدنظر داشته باشند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کاربران نباید فضای مجازی را فضایی امن برای ارسال اطلاعات خصوصی خود به افراد غیرقابل‌اعتماد بدانند، خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست می‌شود تا در صورت مواجه با هرگونه موارد مشکوک،کلاه‌برداری و یا محتوای مجرمانه بلافاصله آن را از طریق بخش ارتباطات مردمی در وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط