رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:14
کد خبر: 145785

تصاویر پروفایل چراغ سبز ورود به حریم خصوصی

رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری به شهروندان هشدار داد: در اکثر موارد مجوز ورود و نفوذ به حریم خصوصی افراد، توسط افراد سود جو ، با انتخاب تصاویری است که کاربران ندانسته و ناخواسته برای پروفایل خود انتخاب می‌کنند،داده می شود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ مرتضی عسگری رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: گسترش ارتباطات افراد در فضای مجازی موجب شده افراد به‌راحتی بتوانند محتوای مختلف شامل عکس، فیلم، متن و... با دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارند. اما برخی کاربران با تصاویری که برای پروفایل خود انتخاب می‌کنند ناخواسته زمینه سوءاستفاده افراد سودجو به حریم خصوصی خود را هموار می‌سازند. خواه یک عکس شخصی باشد و خواه تصاویری که به‌نوعی بیانگر احساس، عواطف، حالت روحی (غم، افسردگی، شادی) و... باشد.

وی در ادامه افزود: افراد سودجو با کپی کردن تصاویر پروفایل و تغیر دادن، افزودن یا حذف بخشی از تصاویر موجب هتک حیثیت کاربران به‌ویژه خانم‌ها می‌شوند یا اینکه با افزودن نوشته نامتعارف صاحب تصویر را در شبکه‌های اجتماعی گوناگون، فردی غیراخلاقی معرفی نماید.

سرهنگ عسگری تشریح کرد: تصاویری که معمولاً کاربران برای پروفایل خود انتخاب می‌کنند اطلاعاتی به بازدیدکنندگان پروفایل می‌دهد، برخی از این تصاویر افراد سودجو را ترقیب به برقراری ارتباط، ایجاد مزاحمت، سوءاستفاده می‌کند که در برخی موارد پیامدهای زیان باری را به ارمغان می‌آورد.

وی در ادامه اظهار داشت: بهتر است کاربران و به‌ویژه دختران جوان از انتخاب تصاویر شخصی خود برای پروفایل‌هایشان استفاده نکنند تا زمینه سوءاستفاده افراد سودجو نیز فراهم نشود.

این مقام ارشد انتظامی از شهروندان درخواست کرد: دانش خود را در خصوص حفظ حریم خصوصی ارتقاء دهند و در مواجهه با هرگونه با مشکل می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مشکل خود را با کارشناسان پلیس فتا درمیان بگذارند

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط