رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-09-11 13:49
تنظیم اندازه قلم

پ

1:21
کد خبر: 145786

جلسه هماهنگی دستگاه های ذیربط در خصوص رمز های یکبار مصرف

جلسه هماهنگی پلیس فتا قم ، معاونت فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و رییس بانک ملی با موضوع نحوه اطلاع رسانی عمومی در ارتباط با رمزهای یکبار مصرف برگزار شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:جلسه هماهنگی دستگاه های ذیربط در خصوص رمز های یکبار مصرف به میزبانی بانک ملی و با حضور رییس پلیس فتا قم، رییس بانک ملی و مسئولینی از معاونت فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار شد.

رییس پلیس فتا قم در این جلسه  گزارشی از وضعیت جرائم فضای مجازی و اقدامات صورت گرفته توسط پلیس فتا ارائه داد.

وی در این نشست ضمن اشاره به‌ ضرورت فراگیر شدن استفاده از رمز یک‌ بارمصرف بانکی، خواستار مشارکت بیشتر دستگاه‌ها در زمینهٔ آگاهی بخشی عمومی و تولید محتوا در فضای مجازی شد.

1.jpg

در این جلسه رییس بانک ملی گزارشی از اقدامات خود ارائه داده و مشکلات پیش روی سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه را تشریح کرد. 

وی ادامه داد: با توجه به روند روبه ‌رشد جرائم فضای مجازی و کلاهبرداری‌های اینترنتی شرط موفقیت پیشگیری از اینگونه جرائم، افزایش سواد فضای مجازی و آگاهی مردم در خصوص بانکداری الکترونیک می باشد.

در ادامه رییس پلیس فتا قم با بیان اینکه برخورد مناسب با مجرمان این حوزه انجام خواهد شد، گفت: فیشینگ، اسکیمر از جمله شگردهایی هستند که مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان استفاده می‌کنند.

2.jpg

وی تاکید کرد: با همکاری و تعامل خوب و سازنده دستگاه های مربوطه در این باره می‌توان شهروندان و مردم را با فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی آشنا کرد و با بصیرت افزایی از قربانی شدن آنان توسط کلاهبرداران جلوگیری کرد.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط