رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:26
کد خبر: 145787

اغفال کاربران با درج آگهی دروغین حمایت مالی

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی فردی که با درج آگهی کذب در بستر دیوار، از کاربران فضای مجازی تحت عنوان حمایت مالی با پیشنهادات نامتعارف سوء استفاده می‌کرد، خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا یزد گفت: در پی اعلام گزارش خانمی مبنی بر اینکه با دیدن آگهی تحت عنوان حمایت مالی که در بستر دیوار درج شده بود تماس گرفتم، وی پس از اطلاع از شرایط خاص من با توجه به اینکه سرپرست خانواده‌ام، با من قرار ملاقات حضوری گذاشت و سعی بر سوء‌استفاده غیر‌اخلاقی داشت، بدلیل حساسیت موضوع، پرونده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به رصد موضوع و پیگیری های لازم مشخص شد که فرد کلاهبردار با این آگهی سعی در اغفال کاربران خانم داشته است.

وی افزود: طی بررسی به عمل آمده مشخص شد تعداد بسیاری از افراد در قبال کمک، فریب متهم را خورده و مشاهده شد که متهم به روشهای مختلف و عناوین دروغین قربانیان خود را به دام می‌انداخته و اقدام به کلاهبرداری و سوء‌استفاده های نامتعارف از آنها می کرده است.

این مقام ارشد انتظامی با هشدار به شهروندان در بستر دیوار و شیپور بسیار مراقب باشند، افزود: اکثر کلاهبرداران معمولاً افرادی، خوش برخورد و چرب زبان هستند تا بتوانند طعمه خود را به دام بیندازند، لذا لازم است هموطنان در این فضا، صرفاً به ظواهر و ادعاهای آنان اکتفا نکنند.

وی گفت: کلاهبرداران با درج آگهی‌های اغوا کننده در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری می‌نمایند و شهروندان باید هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و از در اختیار دادن اطلاعات شخصی خود به افراد ناشناس اجتناب کنند.

رئیس پلیس فتا استان یزد ضمن اعلام آمادگی این پلیس در راستای ارائه مشاوره حضوری به افراد گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.‎ ir لینک ثبت گزارش‌های مردمی به پلیس فتا گزارش دهند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط