رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:14
کد خبر: 145788

مراقب پیامک های جعلی باشید

رییس پلیس فتا قم هشدار داد :افراد سودجو و کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک، شهروندان را به سمت درگاه‌های جعلی و فیشینگ هدایت نموده و قصد کلاهبرداری از آنان را دارند. 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی موالی رییس پلیس فتا قم به شهروندان هشدار داد: کلاهبرداران با ارسال پیامک، برقراری تماس جعلی و همچنین تبلیغات دروغین در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با مضامینی نظیر «ثبت نام برای طرح معیشتی»، «ثبت نام سهمیه یا کارت سوخت»، «افزایش سهمیه سوخت مسافربرهای اینترنتی» و ... قصد فریب را دارند.

وی ادامه داد: کلاهبرداران با درخواست اطلاعات بانکی و هویتی مردم یا هدایت افراد به یک لینک و درگاه جعلی بانکی، اطلاعات هویتی و بانکی شهروندان را سرقت می کنند.

این مقام سایبری هشدار داد: مردم بایستی هوشمندانه عمل کنند و در دام کلاهبرداران قرار نگیرند. آنها نباید تحت هیچ شرایطی اطلاعات شخصی و بانکی خود را به تماس گیرندگان و ارسال کنندگان پیامکی احتمالی ندهند و به تبلیغات مختلف و اغوا کننده کلاهبرداران در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اعتماد نکنند.

رییس پلیس فتا قم بیان کرد: شهروندان در صورتی که به هر علت در سایت‌های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را درج کردند یا اینکه به صورت تلفنی فریب خورده و اطلاعات بانکی خود را لو داده اند بلافاصله رمز اول و دوم اینترنتی خود را تغییر دهند.

سرهنگ موالی اشاره کرد: در طرح معیشتی هیچ وزارتخانه و دستگاه دولتی پیامکی برای افراد ارسال نمی‌کند، بنابراین هر پیامکی دال بر یارانه یا طرح حمایت معیشتی که برای افراد ارسال شود، قطع به یقین کلاهبرداری و جعلی خواهد بود. مردم بایستی اخبار مربوطه را فقط از طریق رسانه ها و منابع معتبر و رسانه ملی دنبال کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط