رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-09-12 07:42
تنظیم اندازه قلم

پ

1:25
کد خبر: 145790

کلاهبرداری مالی با ارائه هدیه اینترنت نامحدود

رئيس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پليس فتا اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی که در فضای مجازی با شگرد ارائه اینترنت نامحدود اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبرداد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد رضا حسن زاده رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا اصفهان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت شهروند اصفهانی مبنی بر اینکه با دریافت اینترنت نامحدود مبلغ چهل میلیون ریال از حساب وی  به صورت غیر مجاز برداشت شده است، کارشناسان پلیس را بر آن داشت تا موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود بیان داشت در یکی از کانال‌های تلگرامی با تبلیغ دریافت هدیه اینترنت نامحدود مواجه شدم و پس از واریز مبلغ ده هزار ریال از طریق درگاه بانکی جهت شرکت در قرعه کشی متوجه شدم علاوه بر این که بسته اینترنت دریافت نکردم کل موجودی حساب که چهل میلیون ریال بود نیز برداشت شده است.

این مقام انتطامی عنوان داشت: در بررسی‌های اولیه مشخص می شود، درگاه بانکی که شاکی از طریق آن اقدام به واریز وجه کرده است، درگاهی جعلی بوده که اطلاعات حساب بانکی وی را به سرقت برده است، نهایتاً کارشناسان با اقدامات تخصصی و فنی خود موفق به شناسایی فرد کلاهبردار می شوند.

سرهنگ حسن زاده به کاربران فضای مجازی هشدار داد: مجرمان سایبری به راحتی با عناوین مختلف شهروندان را برای ورود به درگاه‌های جعلی تشویق می کنند، بنابراین کاربران با صفحاتی روبرو می‌شوند که ادعای ارائه بسته‌های اینترنتی، شارژ شگفت انگیز و... دارند، در حالی که بیشتر این لینک‌ها کاربر را به صفحات فیشینگ هدایت می‌کند و با دریافت اطلاعات کارت بانکی اقدام به برداشت از حساب می‌کنند.

رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا اصفهان از شهروندان در خواست کرد:در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط