رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-09-12 11:20
تنظیم اندازه قلم

پ

1:48
کد خبر: 145797

اعتماد بی‌جا، بلای آسایش شهروند شیرازی شد

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری فردی که با ایجاد مزاحمت برای اطرافیان خانمی جوان، قصد بدنام کردن او را داشت، خبر داد.

پایگاه اطلاع‌ رسانی پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی دریافت مرجوعه قضائی مبنی بر مزاحمت اینترنتی فردی ناشناس برای اطرافیان یکی از شهروندان شیرازی در شبکه‌های اجتماعی واتساپ، موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات صورت گرفته از شاکیه مشخص شد فردی ناشناس از طریق شبکه‌های اجتماعی با هویت وی برای تعدادی از اقوام و آشنایان، اقدام به ارسال پیام‌های تهدید آمیز و ایجاد مزاحمت کرده است‌.

سرهنگ سلیمانی گفت: در بررسی‌های فنی مشخص شد سیم کارتی که به وسیله آن متهم اقدام به تهدید و ایجاد مزاحمت برای اطرافیان شاکیه  نموده بود به نام خود شاکیه ثبت شده است و در بررسی‌های بیشتر مشخص گردید وی این سیم کارت را مدت‌ها پیش در اختیار یکی از دوستان خود قرار داده است.

این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: تیم رسیدگی کننده پرونده با دریافت اظهارات شاکی و جمع‌آوری مدارک و مستندات موجود، متهم را که خانمی32 ساله و از دوستان نزدیک شاکیه بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار کردند.

وی گفت: متهم در بازجوئی‌های اولیه با مشاهده مدارک و مستندات غیر قابل انکار ضمن اقرار به جرم خود و اظهار ندامت ؛ گفت چون رفت و آمد خانوادگی با شاکیه داشتم و وی به من اعتماد زیادی داشت و از طرفی میدانستم که شاکیه چندین سیم کارت بدون استفاده دارد از وی خواستم تا یکی از سیم‌کارت‌هایش را در اختیار من بگذارد و چون از مدت‌ها قبل حس حسادت به شاکیه داشتم با همان سیم‌کارت در شبکه‌های اجتماعی شروع به ایجاد مزاحمت برای اطرافیانش کردم.

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: شهروندان در حفظ و نگهداری سیم‌کارت‌هایی که به اسم آنها ثبت شده است دقت بیشتر داشته باشند و از در اختیار دادن سیم‌کارتی که به نام آنهاست به افراد دیگر جدداً خودداری کنید.

سرهنگ سلیمانی اظهار داشت: هموطنان عزیز در صورت دریافت پیام‌های تهدید آمیز یا مشکوک در فضای مجازی بدون برقراری ارتباط با فرستنده پیام، ضمن مستندسازی از پیام‌های دریافتی، مراتب را به پلیس فتا محل سکونت خود و یا از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط