رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:02
کد خبر: 145799

رمز یکبار مصرف ، احتمال گرفتار شدن در دام فیشرها را کاهش می دهد

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا ، استفاده شهروندان از رمز یکبار مصرف عاملی مهم در کاهش گرفتار شدن کاربران در دام فیشرها برشمرد .

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا :سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا ، در تشریح این خبر اظهار داشت : رمز دوم موقت ( رمز یکبار مصرف ) به دلیل متغیر بودن ، احتمال گرفتار شدن در دام فیشرها را کاهش می دهد و باعث افزایش امنیت کاربران در فضای مجازی می شود . 

این مقام مسئول ادامه داد: قبل از دریافت رمز یکبار مصرف با مراجعه به سایت بانک مربوطه ، راهنمای فعال کردن رمز یکبار مصرف را دریافت کنید.

وی با اشاره به اینکه شهروندان می توانند برای دریافت اپلیکیشن بانک به مارکت های معتبر و یا شعب بانک مراجعه کنند ، گفت : نیاز به پرداخت هیچ گونه وجه و یا ثبت نام در سایت خاصی برای دریافت رمز یکبار مصرف ، نیست .

سرهنگ رجبی افزود: تمامی اطلاع رسانی های لازم، از طریق رسانه های جمعی و یا سرشماره های معتبر بانک مربوطه به اطلاع هموطنان خواهد رسید.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به هموطنان عزیز توصیه کرد: به پیام ها و درخواست های مشکوک توجه نکنند و در صورت برخورد با هرگونه موارد مبهم ، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir  اعلام کنند.

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط