رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:27
کد خبر: 145804

کارگاه آموزشی سایبری در سازمان برنامه و بودجه کردستان برگزار شد

کارگاه آموزشی سایبری در جمع کارمندان سازمان برنامه‌وبودجه باهدف آشنایی کاربران با جرائم مالی در حوزه فضای مجازی برگزار شد . 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرگرد مسعود رستمی کارشناس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا استان کردستان با حضور در جمع کارمندان سازمان برنامه‌وبودجه گفت: حوزه مالی به دلیل آنکه اکثر شهروندان از آن بهره می‌برند و میزان زیادی از تبادلات مالی‌شان در این عرصه صورت می‌گیرد، شاهد جرائم زیادی است. متأسفانه به دلیل بی‌دقتی از سوی کاربران، مردم آسیب‌های زیادی در این حوزه می‌بینند.

وی گفت: رشد روزافزون فناوری‌های نوین و تجهیزات هوشمند، هر قشری را خواسته یا ناخواسته به فضای مجازی سوق داده است، بنابراین سرقت اطلاعات از طریق صفحات جعلی درگاه‌های بانکی یکی از جرائمی است که گه گاه رخ می‌دهد. در چند مدت اخیر با این عنوان که برای قطع نشدن یارانه باید به این سایت مراجعه کنید، از مردم سوءاستفاده می‌کنند و درنهایت منجر به سرقت از حساب‌های بانکی می‌شود.

این مقام انتظامی ادامه داد: بیشتر افرادی که در فضای مجازی مورد سوءاستفاده و کلاه‌برداری قرار می‌گیرند کاربرانی هستند که به نحوی آشنایی با مخاطرات و چالش‌های فضای مجازی ندارند و در استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی حریم خصوصی و ملاحظات امنیتی این فضا را لحاظ نمی‌کنند.

سرگرد رستمی بیان داشت : در حفظ نام کاربری و رمز عبور اینترنتی و رمز کارت‌های بانکی خود، نهایت دقت را انجام داده و برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، از ارائه این اطلاعات به سایر افراد به‌ویژه افشای آن‌ها در کانال‌های تلگرامی و شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

کارشناس پلیس فتا کردستان توصیه کرد: در مواجهه با کلاه‌بردارانی که با استفاده از تکنیک‌های از قبیل درگاه‌های جعلی فیشینگی، برنده شدن در قرعه‌کشی و مهندسی اجتماعی نظیر سایت‌های جعلی و ... با عناوین شارژ ارزان‌قیمت و سایر پیشنهاد‌ها وسوسه کننده ، درصدد سوءاستفاده از اعتماد افراد و متقاعد کردن آن‌ها به ارسال اطلاعات مالی هستند، نهایت دقت را داشته باشند. 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط