رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:29
کد خبر: 145811

ارتقاء سواد رسانه ای مهمترین راه جلوگیری از آسیب های فضای مجازی

کارشناس پلیس فتا فارس مهمترین و مناسب ترین راه برای جلوگیری از آسیب‌های فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی را بالا بردن سواد رسانه‌ای افراد جامعه عنوان کرد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: ستوانیکم امیر سبزلون کارشناس پلیس فتا استان فارس در همایشی با عنوان آسیب‌های فضای مجازی در شیراز برگزار شده بود تصریح کرد: امروزه شبکه‌های اجتماعی به صورت فراگیر در جوامع رواج پیدا کرده است؛ این شبکه‌های اجتماعی علاوه بر فواید زیادی که برای افراد جامعه دارند، آسیب‌ها و مضراتی نیز به دنبال خود دارند.

وی ادامه داد: به دلیل ویژگی‌های خاص فضای مجازی و نو بودن این پدیده، بسیاری از والدین فرصت، امکان و یا توان کافی برای شناخت دقیق این فضا و کاربردهای آن را به دست نیاورده‌اند و عدم آشنایی مناسب آنها با این فضا و در مقابل استفاده بی رویه و روزمره نوجوانان و جوانان و حتی کودکان از این فضا باعث شده است که یک فضای محرمانه و خصوصی در داخل خانه برای فرزندان ایجاد شود و آنها بدون دغدغه و بدون احساس وجود ناظر بیرونی به سایت‌های مختلف در این فضا دسترسی یافته و بعضا به دلیل ویژگی‌های سنی و شخصیتی و کنجکاوی‌های خود متاثر از فضاهای ناسالم موجود در اینترنت گردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: بیشترین گروه سنی که در معرض آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی قرار دارند نوجوانان و جوانان هستند که شما والدین محترم می‌بایست برای جلوگیری از این آسیب‌ها، راه کار مناسبی را پیدا نمایید، بهترین راه برای مقابله با آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی و فناوری‌های نوین بالا بردن سطح سواد رسانه‌ای خانواده‌ها می‌باشد. سواد رسانه‌ای به زبان ساده عبارت است از آشنایی کامل با شگردهای رسانه‌ها و مجموعه‏ مهارت‌هایی که شهروندان برای مواجهه با رسانه‌های جدید لازم است بیاموزند.

کارشناس پلیس فتا فارس با تأکید بر خدمات رسانی آنلاین پلیس فتا در حوزه‌های مختلف به ویژه دریافت مشاوره خاطر نشان کرد: همشهریان گرامی میتوانند هر گونه مشاوره و راهنمایی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.irبه صورت آنلاین دریافت کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط