رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

2:12
کد خبر: 145820

بیش از 12000 کاربر گوگل در سه ماهه سوم سال 2019 مورد هجوم دولت قرار گرفتند

گوگل به عنوان بخشی از تلاشهای فعال خود برای حفاظت از میلیاردها کاربر اینترنتی، بیش از ۱۲،۰۰۰ کاربر خود را که توسط یک اقدام هک شده توسط دولت در سه ماهه سوم سال جاری مورد هدف قرار گرفته بودند، شناسایی و هشدار داد.

براساس گزارشی که توسط گروه تحلیل تهدید (Google's (TAG منتشر شد، بیش از ۹۰ درصد از کاربران مورد هدف به "ایمیل فیشینگ" حمله کردند که تلاش کردند قربانیان را فریب دهند تا دسترسی به حساب گوگل را تحویل دهند.

Google's TAG بیش از ۲۷۰ کشور تحت حمایت دولت را از بیش از ۵۰ کشور که در جمع آوری اطلاعات دست دارند، سرقت اموال معنوی، حملات سایبری مخرب، هدف قرار دادن مخالفان، روزنامه نگاران و فعالان، یا پخش اطلاعات دروغ هماهنگ، رد میکند.

این شرکت گفت که هشدارها به کاربران مورد نظر بین ژوئیه و سپتامبر ۲۰۱۹ ارسال شد، که در محدوده ۱۰ / ۱۰ درصد از هشدارهای ایمیل ارسالی در دوره مشابه سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ مطابقت دارد.

این هشدارها معمولا به اهداف بالقوه ارسال میشوند که عموما فعالان، روزنامه نگاران، سیاست گذاران و سیاستمداران هستند. با این حال، اگر شما چنین هشداری را دریافت کردهاید، یک راست منحرف نشوید - لزوما به این معنا نیست که حساب گوگل به خطر افتاده است.

google-government-hacking.png

در عوض، به این معنی است که یک مهاجم با پشتیبانی دولتی سعی کرده است که با استفاده از فیشینگ، بدافزار یا روش دیگری دسترسی به حساب گوگل خود داشته باشد و شما باید چند قدم اضافی بردارید تا حساب خود را به دست آورید.

" ما کاربران ریسک بالا - مانند روزنامه نگاران، فعالان حقوق بشر، و کمپینهای سیاسی - را تشویق میکنیم تا در برنامه حفاظت پیشرفته ما (ای پی پی)ثبت نام کنند، که از کلیدهای امنیتی سخت افزار استفاده میکند و قویترین حمایتهای موجود در برابر فیشینگ و دزدی را فراهم میکند. گوگل گفت که این خبرگزاری به طور ویژه برای بالاترین میزان ریسک طراحی شده است.

طبق نقشه ای که گوگل به اشتراک گذاشته، در حالی که دولت از هشدارهای حملات فیشینگ در ۱۴۹ کشور، ایالات متحده، پاکستان، کره جنوبی و ویتنام به مصرف کنندگان آسیب دیده ارسال شده است.

گوگل از سال ۲۰۱۲ به کاربران شخصی گوگل هشدار داده است اگر این شرکت بر این باور است که هکرها از پشتیبانی هکرها از طریق فیشینگ، بدافزار یا برخی از تاکتیکهای دیگر استفاده میکنند.

در سال گذشته، گوگل همچنین شروع به ارائه هشدار حمله به مدیران کابین جی ام کرد تا آنها بتوانند برای محافظت از کاربران و نیز سازمان خود اقدام کنند.

کاربران با ریسک بالا میتوانند برخی از اقدامات امنیتی ضروری را که به جلوگیری از سازش حساب های آن ها کمک میکند، از جمله نگه داشتن برنامه ها و نرم افزار شان تا به امروز و امکان تایید هویت ۲ مرحله ای (گوگل پیشنهاد میکند که برنامه تایید کننده اعتبار یا کلید امنیتی به عنوان بهترین روشها نسبت به پیغام متن معمولی قدیمی باشد).
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط