رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-09-14 10:48
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 145845

عامل تبلیغات سایت‌های شرط‌بندی در بجنورد دستگیر شد

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی از کشف یک پرونده تبلیغات سایت‌های شرط‌بندی در فضای مجازی خبر داد. 

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا:سرگرد"یوسف شاکری"در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت:در پی رصد و پایش فضای سایبری توسط کارشناسان پلیس فتا درفضای مجازی،صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام با موضوع تبلیغ سایت‌های قمار و شرط‌بندی شناسایی شد.

وی افزود:بررسی‌های نشان می‌داد، فرد یا افرادی با راه‌اندازی این صفحه‌ در فضای مجازی و ارائه  تبلیغاتی باعنوان "یک‌شبه پولدار شوید" باعث اغفال و با ایجاد وسوسه‌های مالی شده و مردم را به سایت‌های شرط‌بندی جذب کرده و از آن‌ها کلاه‌برداری می‌کردند.

 وی ادامه داد:بعد از هماهنگی‌های لازم با مقامات قضایی اقدامات لازم درجهت شناسایی گرداننده صفحه موردنظر آغاز و با انجام اقدامات فنی و بررسی‌های تخصصی گرداننده صفحه موردنظر شناسایی و دستگیر شد.

این مقام مسئول بیان کرد:از تحقیقات به‌عمل‌آمده از متهم مشخص شد،وی به انگیزه کسب درآمد مالی دست به چنین کاری زده که درنهایت پس از تکمیل تحقیقات،متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.

رئیس پلیس فتا خراسان شمالی توصیه کرد:با توجه به اینکه فعالیت سایت‌های شرط‌بندی عمدتاً به‌عنوان مصادیق قمار شناخته‌شده و ازنظر قانونی انجام هرگونه شرط‌بندی و قماربازی از طریق فضای مجازی همان‌گونه که در فضای حقیقی ممنوعیت دارد در فضای مجازی نیز دارای ممنوعیت هست و پلیس فتا نیز در صورت برخورد با این‌گونه فعالیت‌ها با آن‌ها برخورد خواهد کرد لذا هرگونه فعالیتی در فضای مجازی باید بامطالعه و عالمانه انجام شود تا در دام کلاه‌برداران و شیادان گرفتار نشوید.

سرگرد شاکری گفت: شهروندان عزیز می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تهدیدات و آسیب‌های فضای سایبری به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط