رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 145851

توجه! بیش از 140 برنامه از پیش نصب شده در اندروید حاوی بدافزار است

شرکت امنیتی Kryptowire  هر ساله گزارش خود را درباره برنامه های مخرب در تلفن های هوشمند اندرویدی منتشر می کند. در گزارش امسال این شرکت کشف 146 برنامه بدافزار خطرناک آندروید را نشان می دهد.

Kryptowire  بیان کرده که تمامی نرم افزارهای حاوی بد افزار  مورد اشاره از قبل بر روی تلفن های هوشمند اندرویدی نصب شده اند.این بدان معناست که کاربران نمی توانند از این برنامه های مخرب اجتناب کنند مگر اینکه هیچ یک از مدل های مارک های مورد اشاره در گزارش را خریداری نکنند.

یافته های این گزارش نشان می دهد که این 146 برنامه مخرب در محصولات 29 تولید کننده مختلف موجود می باشد.  بسیاری از آنها مارک های کوچکی مانند Cubot یا Doogee  می باشد اما شاهد مارک های معروف مانند سامسونگ، شیائومی یا سونی در لیست اعلامی می باشیم.
گزارش Kryptowire جزئیات برخی از حفره های امنیتی ناشی از این برنامه ها را نشان می دهد. در میان بسیاری از این ایرادات، می توانیم قابلیت ضبط صدا، تغییر تنظیمات تلفن هوشمند یا حتی تغییر مجوزهای اعطا شده به برنامه ها اشاره کرد.

نکته مهم این است که همه این اتفاقات بدون اینکه کاربر متوجه شود رخ می دهد. گویی کاربر قدرت تصمیم گیری در نصب آنها را نداشته باشد مهم نیست وهیچ راهی برای دانستن اینکه این برنامه ها روی تجهیزات نصب شده چه فعالیتی انجام می دهند، وجود ندارد.

البته این مشکل، راه‌حل خاص به خود را دارد. گوگل می‌تواند از طریق تجزیه‌ وتحلیل دقیق‌تری روی کدهای اپلیکیشن‌ها تعداد برنامه های مخرب را کاسته و یا از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند بخواهند تا نظارت و احساس مسئولیت بیشتری نسبت به اپلیکیشن‌هایی که وارد اکوسیستم اندروید می‌کنند، داشته باشند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط