رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-09-16 09:44
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 145861

عامل تهدید و توهین در تلگرام دستگیر شد

رییس پلیس فتا کرمانشاه از کشف یک پرونده توهین و تهدید در شبکه‌ اجتماعی تلگرام، خبر داد . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی کریمی با اعلام این خبر گفت: خانم جوانی ضمن مراجعه به این پلیس مدعی شد فرد ناشناسی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به توهین و فحاشی به او نموده و پس از اینکه از نیتش برای شکایت و در جریان گذاشتن پلیس مطلع شده است ، شروع به تهدید کرده و با این کار مخل امنیت و آسایش او شده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری و با بررسی مدارک و مستندات شاکی و تحقیقات صورت گرفته در فضای مجازی، متهمه مورد شناسایی قرار گرفت و پس از هماهنگی با مقام قضایی به پلیس فتا انتقال یافت.

این مقام انتظامی افزود: متهمه در ابتدا منکر بزه انتسابی شد اما پس از مواجهه با مستندات به جرم خود اعتراف و بیان داشت به علت اینکه شماره شاکیه در گوشی داماد وی  قرار داشته و دخترش به همسر خود مظنون شده بود اقدام به ارسال پیام برای شاکیه کرده است.

سرهنگ کریمی توصیه کرد: این نوع از انتقام‌گیری‌های خانوادگی در فضای مجازی دارای مجازات قانونی برای منتشرکننده می‌باشد و بهتر است خانواده‌ها مشکلات شخصی و خانوادگی را از طریق محاکم قضایی دنبال کنند؛همچنین افراد باید در استفاده از فضای مجازی دقت و هوشیاری خود را افزایش دهند و این تکنولوژی که در اختیار دارند به محو احسنت استفاده نمایند.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه تاکید کرد: کاربران می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی  یا شماره تماس 08321821921 گزارش کنند . 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط