رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:16
کد خبر: 145863

برگزاری کارگاه آشنایی با آسیب‌های فضای مجازی برای دانشجویان سنندجی

کارشناس پلیس فتا استان کردستان در جمع دانشجویان سنندجی،غیرواقعی بودن هویت بسیاری از افراد در فضای مجازی را مهم‌ترین دلیل برای عدم اطمینان به افراد در شبکه‌های اجتماعی برشمرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرگرد ماهیدشتی کارشناس پلیس فتا کردستان با حضور در جمع دانشجویان دانشکده فنی دختران سنندج ، گفت: حفظ و نگهداری از  اطلاعات خصوصی از مهم‌ترین عوامل در فضای مجازی‌ است و نباید با بی‌توجهی ، سهل‌انگاری ، اعتماد بی‌جا وعدم رعایت نکات امنیتی هنگام استفاده از اینترنت فرصت را در اختیار مجرمان قرار دهیم.

وی ادامه داد: متأسفانه در سال‌های اخیر که مواجه با رواج بی‌رویه و بدون تعهد بسیاری از کاربران در عرصه فضای مجازی هستیم، بسیاری از مواقع دیده می‌شود که حریم خصوصی افراد مورد هجمه و دستبرد قرار می‌گیرد و آبرو و حیثیت افراد به‌راحتی مورد خدشه قرار می‌گیرد.

این کارشناس سایبری با اشاره به بی‌هویتی کاربران در این فضا ادامه داد: کودکان و نوجوانان باید با آگاهی وارد اینترنت شوند و بدانند و در ارتباطات مجازی خو دقت کنند و به  افرادی که خود را با عناوین متفاوت معرفی می‌کنند اعتماد نکنند.

کارشناس پلیس فتا کردستان غیرواقعی بودن هویت بسیاری از افراد در فضای مجازی را مهم‌ترین دلیل برای عدم اطمینان به افراد در شبکه‌های اجتماعی برشمرد و گفت: اعتماد کامل و در اختیار قرار دادن اطلاعات شخصی و خصوصی زندگی در اختیار افراد در این فضا بزرگ‌ترین آسیب و تهدیدی است که دامن‌گیر جوانان مخصوصاً خانم‌های جوان است.

این کارشناس سایبری با اشاره به آدرس سایت پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با کاربران خواند و بیان داشت : پلیس فتا از هم‌وطنان درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق آدرس اینترنتی Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی گزارش کنند.
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط