رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1398-09-16 10:11
تنظیم اندازه قلم

پ

2:15
کد خبر: 145866

کپی از کارت بانکی شهروندان در پوشش میوه فروشی سیار

رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و کشف پرونده با موضوع کلاهبرداری اینترنتی ، کپی از کارت عابر بانکی شهروندان خبر داد و اظهار داشت: متهم درپوشش میوه فروشی سیار اهداف مجرمانه خود را عملی می کرد . 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ کاظمی رئیس پلیس فتا پایتخت در تشریح این خبر گفت : به دنبال ارسال گزارشی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای مبنی بر برداشت وجه به مبلغ 500،000،000 ریال از حساب فردی بنام (چ.ب) وی به پلیس دعوت شد و مورد تحقیقات قرار گرفت .

این مقام مسئول ادامه داد : پس از بررسی های فنی و پلیسی مشخص شد وی مورد کلاهبرداری رایانه ای از نوع اسکیمر « کپی کارت بانکی » قرار گرفته است.

این مقام انتظامی گفت: شاکی عنوان داشت به تازگی از فروشگاهی اقدام به خرید کالای مورد نیازم را نموده ام که بعد از آن متوجه شدم مبلغ فوق طی چند نوبت از حسابم برداشت شده است.

وی بیان داشت : در بررسی های بعمل آمده کارآگاهان ؛ پرونده های مشابهی به دست پلیس رسید که طی اشتراک گیری مشخص شد تمامی شاکیان از یک دستگاه کارت خوان سیار تراکنش داشته اند که وجوه تمام شکات صرف خرید کالاهای مختلف گردیده است. در ادامه تمامی شکات دعوت و مالباختگان اظهار داشتند از یک میوه فروشی سیار در محدوده جنوب تهران میوه خریداری کرده اند. 

سرهنگ کاظمی افزود: به علت حساسیت موضوع و تعداد بالای شکات، پرونده در دستور کار مهندسان پلیس قرار گرفت و مامورین تجسس های خود را در این زمینه آغاز کردند و پس از بررسی های فنی و پلیسی و هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای تهران، با هوشیاری و تلاش مأمورین متهم شناسایی و مشخص شد وی دارای سوابق متعدد کیفری می باشد که در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر ودرنهایت به پلیس منتقل شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت : متهم پس از دستگیری با مشاهده مدارک و مستندات پلیس صراحتاً به بزه انتسابی خود اقرار کرده و انگیزه خود از این کار مجرمانه را کسب منفعت مالی بیان داشت.

وی خبر داد: تعداد شکات پرونده حدود 20 نفر بوده و میزان تقریبی مبالغ سرقت شده 000،000،000، 6 ریال می باشد،در نهایت متهم روانه زندان شد . 

رئیس پلیس فتا پایتخت به شهروندان متذکر شد :اسکیمر دستگاهی است که قابلیت کپی کردن اطلاعات کارت‌های اعتباری بانکی را داشته و در کنار دستگاه کارت خوان و عابر بانک‌ها نصب می‌شود. هنگامی که خریدار کارت‌ خود را می‌کشد یا کارت را برای کشیدن در اختیار فروشنده قرار می دهد، این دستگاه‌ می‌تواند همه اطلاعات کارت را کپی کند.

این مقام مسئول گفت :فرد کلاهبردار می‌تواند این اطلاعات را روی یک کارت خام کپی کند و کارتی درست شبیه کارت عابربانک قربانی تهیه کند. از اینجای کار بسیار ساده است، فرد کلاهبردار با استفاده از کارت جعل شده به سادگی به دستگاه عابربانک مراجعه کرده و تا سقف روزانه از حساب قربانی برداشت می کند یا با مراجعه به مراکز فروشگاهی، بدون سقف از کارت جعلی خرید می کند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط