رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:51
کد خبر: 145892

کلاهبرداری از طریق لینک‌های درگاه پرداخت جعلی بازی های رایانه ای

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ضمن اشاره به کلاهبرداری از طریق لینک‌های درگاه پرداخت جعلی بازی های رایانه ای، اظهار داشت : شهروندان برای خرید اینترنتی نیازهای خود،حتماً از سایت‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند استفاده کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : رئیس پلیس فتا تهران بزرگ درگفت‌ وگوی خبری با پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا از شناسایی و کشف پرونده با موضوع فروش بازی های کامپیوتری در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داد و گفت: متهم با ایجاد یک صفحه اجتماعی شخصی در شبکه اجتماعی اینستاگرام اهداف مجرمانه خود را عملی می‌کرد.

وی ادامه داد : شاکی با مراجعه به پلیس فتا گفت در شبکه اجتماعی اینستاگرام با صفحه ای آشنا شدم که اقدام به فروش بازی های کامپیوتری می کرد، من نیز برای خرید بازی به آن صفحه مراجعه کرده و درخواست خرید نمودم و ادمین کانال لینکی برای من فرستاد و گفت که فقط از طریق این لینک می‌توانید مبلغ خرید را واریز کنید و بعد از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود در درگاه ، عملیات ناموفق بود. سپس بعد از گذشت یک روز متوجه شدم مبلغ 14600000 ریال از حساب بانکی من کسر شده است و با مراجعه به بانک مطلع شدم که در دام فیشینگ گرفتار شدم.

رئیس پلیس فتا پایتخت گفت : پرونده در دستورکار مهندسین پلیس قرار گرفت و مأموران تجسس های خود را در این زمینه آغاز کردند ،پس از بررسی های فنی و پلیسی و هماهنگی با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای تهران، هویت متهم که جوانی 25 ساله به نام (ح،ش) ساکن تهران حوالی خیابان ناصرخسرو بود مورد شناسایی قرار گرفت و متهم به پلیس احضار شد .

این مقام مسئول با مشاهده مدارک و مستندات پلیس صراحتاً به بزه انتسابی خود اقرار کرده و انگیزه خود از این کار مجرمانه را کسب منفعت مالی و ساده لویی برخی از کاربران این فضا بیان داشت.

تهران سرهنگ کاظمی به شهروندان هشدار داد: شهروندان برای خرید اینترنتی نیازهای خود هیچ‌گاه نباید به کانال‌ها، گروه‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی اعتماد کرده و از آنها خرید نمایند و برای این کار حتماً از سایت‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: فیشینگ تکنیک سرقت هویت در شبکه اینترنت می باشد. فیشرها از طرق مختلف کاربر را به سمت صفحات شبیه سازی شده بانک ها و یا سایر سرویس ها هدایت کرده و اطلاعات شخصی نظیر شماره کارت بانکی، نام کاربری، کلمه عبور و کلیه اطلاعات لازم برای برداشت از حساب را سرقت می کنند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط