رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:19
کد خبر: 145915

فرزندان و فضای مجازی

رئیس پلیس فتا قم اظهار داشت: استفاده از کامپیوتر و اینترنت براي کودك و نوجوان باید با مسئولیت پذیري، قانونمندي و طبعا محدودیت همراه باشد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی موالی رییس پلیس فتا قم گفت: والدین باید ضمن تفهیم اصول کار با اینترنت، به فرزندان خود یاد بدهند که اجازه چه فعالیت هایی را با کامیپوتر و اینترنت دارند، از چه فعالیت هایی باید به دور باشند.

وی در مورد استفاده از اینترنت برای فرزندان درسنین پایین هشدار داد و گفت: والدین باید برای بچه های دبستانی حتما قوانین مشخص و محکمی جهت استفاده از اینترنت تعریف، تفهیم و اجرا کنند و عوارض عدم رعایت قوانین را به آنها گوشزد کرده و تنبیهاتی در نظر بگیرند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با ورود به نوجوانی جنگ و جدال های استقلال طلبانه فرزندان با والدین بر سر موضوعات مختلف شروع می شود که یکی از این موضوعات درخواست استفاده آزادانه، دلخواه و بدون نظارت از اینترنت است. این سن، سن هشدار است، والدین بایستی ضمن مذاکره و توافق با فرزندان، اصول توافقی بسیار روشن و صریحی تدوین نموده و اجرا کنند.

وی خاطر نشان کرد: در هر صورت والدین بایستی متوجه باشند فرزندان تحت نظارت کامل می توانند به تحقیق و فعالیت اینترنتی آن هم به صورت  محدود و مشخص چه از نظر مدت زمان و چه موضوع مورد استفاده بپردازند.

سرهنگ موالی اظهار داشت: به طور کلی استفاده از کامپیوتر و اینترنت برای کودک و نوجوان مترادف با مسئولیت پذیری، قانونمندی و طبعا محدودیت است و والدین بایستی فرزند خود را توجیه کنند که اجازه چه فعالیت هایی را با کامیپوتر و اینترنت دارد، از چه فعالیت هایی باید به دور باشد و چگونه با موضوعاتی که در اینترنت او را ناراحت می کند، برخورد صحیح کنند .
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط