رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

کد خبر: 145925

راهنمای گام به گام برای ایجاد بهترین صفحات وب

مراحلی که به شما کمک می کند یک وب سایت قوی و پر بازدید داشته باشید.

همه می‌دانند که طراحی و محتوی سایت در موفقیت ویا عدم موفقیت آن سهم بسزایی دارد. اما ایجاد یک سایت عالی با خصوصیاتی نظیر پربازدیدبودن و تاثیرگذاری آسان نیست.ساده ترین نظری که وجود دارد این است که اینترنت پراست از نظرات مختلفی است که بهترین راههای ایجاد صفحه وب بزرگ را بیان می کنند.خوشبختانه یک راهنمای ساده و آسان برای ایجاد یک صفحه وب عالی بدون در نظر گرفتن طبقه بندی ها و کسب و کار وجود دارد.

مرحله شماره 1: یک نرم افزارسازنده وب‌سایت آسان بگیرید
قبل از اقدام به طراحی و محتوا ، اطمینان حاصل کنید که از سازنده وب‌سایت ساده‌ای استفاده می‌کنید، بنابراین هر عنصر متناسب با نیازمندی ها برای تغییر ساده است. و هنگام انتخاب سازنده سایت خود، برای رسیدن به بهترین نتایج ، این نکات را دنبال کنید:

الف)کدنویسی لازم نباشد: یک سازنده وب سایت آسان را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد بلوک بندی ها و عناصر را براحتی ایجاد نمایید
ب)الگوهای: هر سازنده وب آنها را ارائه می دهد، اما به دنبال طرح های بی نظیر و پاسخگو باشید که نشان دهنده برند شما باشد
ج)مقرون به صرفه باشد: به دنبال یک راه حل مقرون به صرفه باشید که نیازهای شما را برآورده سازد
نکته: امنیت بسیاراهمیت دارد. برخی سازندگان وب سایت مانند Ucraft میزبان ایمن را در Google Cloud ارائه می دهند.

مرحله شماره 2: محتوایی که ارائه می‌شود
اگر محتوای شما خیلی طولانی یا خیلی کوتاه باشد، احتمال می رود بازدید کنندگان شما به آن توجه نکنند. انتخاب ایده آل، تهیه مطالب جالب و آموزنده است که با مخاطبان شما ارتباط برقرار می‌کند، خوانایی خوبی دارد و باعث می شود که آنها درخواست بیشتری داشته باشند. در اینجا ترفندهایی برای سنجش محتوای شما آورده شده است:
الف)برای شناخت مخاطب وقت بگذارید - دانستن اینکه برای چه کسی می نویسید به شما کمک می کند تا سبک خود را ایجاد کرده و برای مخاطبان مورد نظر خود محتوا ایجاد کنید
ب)منظور:درک نیت ایجاد هر صفحه ضروری است، وصفحه "درباره" سایت شما باید مستقیم و مختصر، الهام بخش مخاطبان شما برای مرور سایر قسمت‌های سایت شما باشد
ج) بازخورد :تجزیه و تحلیل بازخوردهای مفید به تعیین اینکه آیا محتوای شما دارای اثر صحیح است کمک می کند
د‌)اهداف: به عنوان مثال: افزایش ترافیک، دانلود بیشتر‌‌،رشد جامعه مشترکین یا اشتراک رسانه‌های اجتماعی.

مرحله شماره 3: طراحی موضوعات
گذشته از متن،طراحی باید پیام صحیح را نیز ارائه دهد. بکارگیری عناصر زیاد و رنگ های متضاد باعث می شود بازدیدکنندگان شما در سریع ترین زمان ممکن کلیک کنند. در عین حال،اگر سایت شما خیلی ساده باشد،بازدیدکنندگان شما نیز به این سایت توجه نخواهند شد. هنگام انتخاب و طراحی عناصر خود موارد زیر را در نظر بگیرید:
الف)لوگویا نماد: انتخاب یک آرم می تواند یکی از سخت ترین عناصر در طراحی کلی شما باشد. خوشبختانه سازندگان وب سایت وجود دارند که سازندگان آرم داخلی را برای ایجاد طرح هایی با وضوح بالا ارائه می‌دهند که می توانید به راحتی به سایت خود اضافه کنید.
ب‌) فروشگاه اینترنتی: اگر می خواهید سایت شما دارای یک فروشگاه اینترنتی کاربر پسند و جذاب باشد. انتخاب یک الگوی مناسب تجارت الکترونیکی می‌تواند تفاوت بزرگی با بقیه ایجاد کند،بنابراین وقت خود را صرف این کنید که ببینید که از رقبای شما برای ارائه خدمات کاربری مناسب از چه تجربه‌ای استفاده می‌کنند.
ج‌)تصاویر: یک تصویر هزار معنی دارد و باید در کنار سایر رسانه‌های مرتبط استفاده شود. فقط مطمئن شوید که تصاویر شما فشرده و ذخیره شده‌اند ، بنابراین زمانی بیش از 3 ثانیه برای دانلود نمی‌برند. و ترافیک شما به جای دیگر و بهتری خواهد رفت.

مرحله شماره 4: لینک‌ها و انتشار
لینک‌ها اغلب نادیده گرفته می‌شوند اما برای هر یک از صفحات وب شما مهم هستند. لینک‌های شکسته تأثیر منفی بر ترافیک و رتبه‌بندی سایت شما خواهد گذاشت. برای اطمینان از اینکه خطای 404(error 404) ندارید،از یک چک‌کننده لینک‌های خراب استفاده کنید.

یک قدم مهم دیگر این است که اطمینان حاصل کنید که محتوای تکراری ندارید،که به ردیابی و رتبه بندی در سرپ‌ها(SERP) نیز آسیب خواهد رساند. برای اطمینان از اینکه سایت شما عاری از لینک‌های شکسته،محتوای تکراری،تغییرمسیرها و سایر مواردی است که به سایت شما آسیب می‌رسانند از ابزارهای رایگان مانند (siteliner) استفاده کنید.

مرحله شماره 5: SEO  یا  بهینه سازی موتور جستجو
درآخر ، مطمئن شوید که هر صفحه وب سایت شما بهینه شده است. استراتژی ها و ابزارهای مختلف SEO زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید، اما در صورت صفر شدن از این موارد می توانید ترافیک را افزایش داده و رتبه بهتری کسب کنید.
الف) کلمات کلیدی:کلمات کلیدی با long-tail باید به طور طبیعی در کل محتوای شما قرار بگیرند
ب‌)صفحه اول: سایت شما باید در تمام موتورهای جستجوگر اصلی مانند گوگل‌،بینگ و یاهو فهرست بندی شود تا بتوانند هر صفحه را ردیابی کنند
ج‌)از Permalinks استفاده کنید: ساختار URL اهمیت دارد،‌بنابراین متن را به جای اعداد اضافه کنید تا لینک‌های ارتباطی خوبی ایجاد شود

حرف آخر
ایجاد یک وب‌سایتی که دارای صفحات تأثیرگذار، آموزنده و زیبا باشد، زیاد سخت نیست. با دنبال کردن مراحل بالا، می توانید سایتی داشته باشید که ترافیک بیشتری را به خود جلب کند و بر مخاطبان خود تاثیرگذار باشد. قبل از شروع،یک وب سایت‌ساز آسان را انتخاب کنید، یک طراحی جذاب (اما متعادل) ایجاد کنید و برای مخاطبان مورد نظر خود محتوا تولید کنید. لینک‌های خراب و محتوای کپی شده را پاک کنید و با استفاده از تکنیکهای عالی SEO، تمام صفحات خود را بهینه سازی کنید.

ترجمه:حمیدرضاقاسم‌زاده

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط