رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:34
کد خبر: 145928

سودجویی مجرمان از اجرای طرح رمز دوم یکبار مصرف

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه درخصوص کلاهبرداری با موضوع طرح رمز دوم یکبار مصرف هشدار داد و گفت: شهروندان به لینک‌هایی که در فضای مجازی و یا از طریق پیامک ارسال می‌شود توجهی نکرده و فقط به سایت بانک خود مراجعه کنند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی کریمی رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه  با اعلام این خبر گفت:  سود جویان با طراحی سایت های جعلی رمز دوم یکبار مصرف عنوان می کنند: "بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از جرائم سایبری و فیشینگ حساب های بانکی تمامی مشتریان نظام بانکداری را به فعال سازی رمز پویا(رمز یکبار مصرف) دعوت مینماید برای فعال سازی و اطلاعات بیشتر وارد سایت زیر شوید و سریعاً اقدام نمایید" و قربانیان خود را به این سایت‌ها می کشانند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: قربانیان در هنگام وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود، شامل شماره کارت، رمز دوم و ... را وارد می کنند اما خبر ندارند این سایت فیشینگ بوده و تمام اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار مجرمین قرار داده‌اند.  

 این مقام انتظامی افزود: یکی از این سایت‌ها که در حال انتشار است http:‎//poshtibani98.com/bpm می باشد، اما ممکن است مجرمین با نام و آدرس‌های دیگر نیز اقدام به ساخت صفحه مجرمانه نمایند، کاربران باید مراقب بوده و فریب مجرمان را نخورند و برای فعال نمودن رمز دوم خود حتماً به سایت بانک خود مراجعه و طریقه فعال سازی را مطالعه نمایند. 

سرهنگ کریمی توصیه کرد: رمز پویا از دو طریق نرم افزاری و پیامکی قابل استفاده خواهد بود برای کسب اطلاعات لازم از طریق شعب بانک اقدام شود، برای دریافت اپلیکیشن بانک به سایت بانک مورد نظر مراجعه و از دانلود هرگونه نرم افزار از طریق شبکه‌های اجتماعی و هر سایتی غیر از سایت بانک خودداری کنید و در صورتی که اطلاعات خودرا ثبت کرده‌اند به سرعت به بانک مراجعه و رمز دوم خود را تغییر دهند.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان تاکید کرد: کاربران به پیام ها و درخواست‌های مشکوک به خصوص پیامک‌هایی از خطوط موبایل شخصی دریافت می‌کنند توجه نکرده و موضوع را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی  یا شماره تماس 08321821921 گزارش کنند . 
 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط