رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

2:15
کد خبر: 145929

نشست صمیمانه رئیس پلیس فتا استان سمنان با فعالان حوزه مجازی

نشست تخصصی رئیس پلیس فتا سمنان و فعالان حوزه مجازی استان با هدف شناسایی فعالان این عرصه، همدلی در راستای انتشار مطالب مفید وکاربردی، ارائه آموزش‌های لازم و برخورد با تهدیدها و آسیب‌های این حوزه برگزار شد . 

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان اظهار داشت : مجرمان سایبری از کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی برای نشر اکاذیب، توهین، افترا، تهمت به اشخاص، کلاهبرداری‌های اینترنتی و غیره در فضای مجازی استفاده می‌نمایند که می‌طلبد مدیران حساسیت بیشتری نسبت به انتشار این گونه موارد در گروه‌ها و کانال‌های خود داشته باشند.

سرهنگ صادقی بیان داشت: شبکه‌های اجتماعی می‌تواند مکانی گسترده برای فعالیت همه افراد در جامعه باشد تا بیاموزند، سرگرم شوند، گپ بزنند، و با آسودگی خیال به مکاشفه بپردازند. اما متاسفانه عده‌ای از افراد سودجو دنبال بهره‌برداری مجرمانه از این شبکه‌ها بوده و قصد انجام اقدامات مجرمانه را دارند که در این مرحله مدیران باید مانع بزرگی در برابر آنها باشند.

این مقام سایبری درباره فعالیت کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی نیز بیان داشت: بعضا مشاهده می‌شود برخی کانال‌ها و گروه‌ها از اسامی زیبایی استفاده می‌نمایند در حالی که متأسفانه تولید محتوا نداشته و یا بدون هویت و نام نشان مدیریت می‌شوند، که این امر می‌تواند باعث سوءاستفاده مجرمان از این گروه‌ و کانال‌ها گردد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان بیان داشت: شایعات در فضای مجازی به سرعت شعله‌ور می‌شوند و این شعله‌ها به سختی و به کندی خاموش می‌شوند، خیلی از شایعات به استناد یک فیلم کوتاه یا عکس ساخته می‌شوند همچنین برخی خبرها عمداً فریبنده و گمراه کننده هستند، لذا مدیران باید درباره‌ خبرهایی که انتشار می دهند، دقت مضاعفی داشته و فقط آنهایی را منتشر نمایید که دارای منابع موثق باشند.

سرهنگ صادقی با بیان اینکه هدف از گردهمایی فعالان فضای مجازی سمنان همدلی و شناخت بیشتر است، ادامه داد: شبکه‌های اجتماعی امروزه به یک تهدید در جامعه تبدیل شده است که انتظار می‌رود فعالان این بخش با کسب آگاهی و ارتقای سواد رسانه‌ای این تهدید را به یک فرصت تبدیل نموده و جامعه را به سمت و سویی ببرند که آسیب‌های اجتماعی و فضای مجازی کاهش پیدا نماید.

این مقام انتظامی به مدیران کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی توصیه کرد: مدیران برای رشد سواد رسانه‌ای کاربران و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده مجرمان از این بستر با پلیس فتا همکاری و تعامل قوی‌تر و نزدیکتری داشته باشند و در بحث انتشار مطالب، مدیران باید مطالب موثق را به همراه منبع انتشار دهند. از آنجا که بخش زیادی از مطالب در فضای مجازی و شبکه‌های پیام‌رسان موبایل پایه به صورت متن منتشر می‌شود داشتن یک لینک اینترنتی می‌تواند منبع مناسبی برای اعتباربخشی به خبر منتشر شده باشد.

سرهنگ صادقی با اشاره به آدرس سایت پلیس فتا آن را دریچه ارتباطی با مدیران خواند و بیان داشت : پلیس فتا از مدیران و کاربران درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق آدرس اینترنتی Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی گزارش نمایند.

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط