رفتن به محتوای اصلی
ثبت گزارش
ثبت گزارش
1399-01-04 20:11
تنظیم اندازه قلم

پ

1:23
کد خبر: 145930

ناکام نمودن مجرمان سایبری با استفاده از رمزهای یکبار مصرف

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان در مورد درگاه های جعلی بانک (فیشینگ) هشدار داد و بیان داشت: استفاده شهروندان از رمزهای یکبار مصرف باعث ناکام شدن مجرمان سایبری دررسیدن به اهدافشان می شود.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان در مورد درگاه های جعلی بانک (فیشینگ) هشدار داد و گفت :استفاده از رمز پویا (رمز یکبار مصرف) به دلیل متغیر بودن، احتمال گرفتار شدن در دام درگاه های جعلی بانک یا همان درگاه های شبیه سازی شده بانکی را کاهش داده و امنیت کاربران در فضای مجازی را افزایش خواهد داد.  

این مقام انتظامی در توضیح کلاهبرداری از طریق این درگاه های جعلی(فیشینگ) اظهار داشت: فیشینگ تکنیک سرقت هویت در شبکه اینترنت می باشد،مجرمین از طرق مختلف کاربر را به سمت صفحات شبیه سازی شده بانک ها و یا سایر سرویس ها هدایت کرده و اطلاعات شخصی نظیر شماره کارت بانکی، نام کاربری، کلمه عبور و کلیه اطلاعات لازم برای برداشت از حساب را سرقت می کنند.

وی ادامه داد: گونه ای دیگر از این نوع جرایم به صورت نرم افزارهای جعلی درشبکه های اجتماعی بوده که افراد را ترغیب و تشویق به بارگیری (دانلود) وخرید برنامه های گوناگون می کنند بنابراین به منظور بارگیری نرم افزارهای مذکور مبالغی را مطالبه و یا اینکه کاربر را به صفحات درگاه های جعلی بانک (فیشینگ) هدایت می کنند این موضوع موجب کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب کاربران می شود ، همچنین سازنده اینگونه نرم افزارها به تمامی اطلاعات وارد شده توسط کاربر (نام و نام خانوادگی،کدملی، آدرس و شماره تماس ) دسترسی پیدا می کنند.

سرهنگ کاظمی خاطر نشان کرد : فعال نمودن رمز های پویا یا یک بار مصرف otp به دلیل بالا بردن امنیت در انجام تراکنش های اینترنتی و فقط استفاده صاحب حساب از این نوع سیستم این نوع جرایم از فضای سایبر را بسیار کاهش می دهد . 

 

 

کلمات کلیدی :

افزودن دیدگاه جدید

700X100.gif

اخبار مرتبط